1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. VÄGEV! Maria Faust võitis Taani ühe prestiižseima heliloomingu auhinna
VÄGEV! Maria Faust võitis Taani ühe prestiižseima heliloomingu auhinna

VÄGEV! Maria Faust võitis Taani ühe prestiižseima heliloomingu auhinna

Eesti saksofonist, helilooja, arranžeerija ja improvisaator Maria Faust pälvis Taani heliloojate ja laulukirjutajate ühingult (Komponister og Sangskrivere, DJBFA) maineka auhinna nimega „Hæderspris”, mis anti üle väljamüüdud galakontserdil 18. septembril Kopenhaagenis. Auhind antakse igal aastal ühele väljapaistvale ja Taani muusika skeenet muutnud heliloojale tema loomingu eest.

Heliloojana on Maria Faust žanrite nihutaja, ta on tuntud oma eksperimentaalse helikeele ja jõuliste ideede poolest. Tema tuntumad ja auhinnatud koosseisud on teiste hulgas Maria Faust Sacrum Facere, In the Beginning, Maria Faust Machina, Shitney ja värskeim trio koos New Yorgi muusikutega Tim Dahl (bass) ja Weasel Walter (trummid). Maria Fausti on auhinnatud mitmeid kordi, tema auhindade hulgas on neli Taani Muusikaauhinda, Eesti Aasta Jazzmuusik 2016, Eesti Aasta Jazzhelilooja 2019, BMW Jazz Welt 2019 nominatsioon jne.

Anna Lidell, DJBFA esinaine, kirjeldab Fausti järgmiselt: „Maria Faust on muusik-mustkunstnik. Tema väljenduslaad emotsioonide ja lugude sõnatuks edastamiseks on silmapaistev ja eriline. Ta januneb uute žanriliste piiride kompamise järele ning kasutab erinevatest stiilidest pärit elemente originaalset ja temale ainuomast käekirja kaotamata.”

Eestis saab kuulata Maria Faust Machinat Jõulujazzi raames 6. detsembril Kumus toimuval kontserdil.

Head Uudised GoodNews