1. Avaleht
  2. Loomad
  3. VIDEO I Keerulise minevikuga kassidele rajati Eestis ainulaadne väekasside aedik
VIDEO I Keerulise minevikuga kassidele rajati Eestis ainulaadne väekasside aedik

VIDEO I Keerulise minevikuga kassidele rajati Eestis ainulaadne väekasside aedik

Eestis on tuhandeid koduta kasse, paljud neist on sündinud ja kasvanud tänaval ning ei ole inimesega kunagi kokku puutunud. Seetõttu võivad nad varjupaika jõudes sattuda suurde stressi. Varjupaikade MTÜ Loomade heaolu keskus Viljandimaal on selliste kasside jaoks loonud eraldi väekasside aediku.

Väekasside aedik on suur 400 ruutmeetrine piiratud ala, kus on kaks väikest kassimaja, et väekassid saaksid vajadusel sooja ja varjulisse kohta minna. Varjupaikade MTÜ loodab, et sellistes tingimustes ja kassi poolt valitud tempos harjuvad mõned neist inimesega nii palju, et neile saab uusi kodusid otsima hakata. Esimesed asukad on aedikusse sisse kolinud ja elavad seal segamatult rahulikku kassielu. Selline aedik on Eestis esmakordne, kuid välismaal on see juba end ära tõestanud kontseptsioon.

“Oma töös näeme tihti kasse, kes on sündinud tänavatel, elanud aastaid kassikolooniates ning kelle jaoks on igasugune inimkontakt väga hirmutav ja stressirohke. Meie nimetame neid väekassideks. Tavalises varjupaiga keskkonnas on väekassidel raske toime tulla ja nende sotsialiseerimise protsess on aeganõudev ja keerukas. Kuna väekassid on endised tänavakassid, siis on nad harjunud olema iseenda peremehed ja inimkontaktist ei unista. Otsime pidevalt uusi viise, kuidas loomade heaolu suurendada ja neile võimalikult loomuomaseid tingimusi tagada,” selgitas Loomade heaolu keskuse juhataja Triinu Priks.

Oma töös näeme tihti kasse, kes on sündinud tänavatel, elanud aastaid kassikolooniates ning kelle jaoks on igasugune inimkontakt väga hirmutav ja stressirohke. Meie nimetame neid väekassideks.

  • Väekasside aediku rajamist toetasid loomasõbralikud ettevõtted Lasita Maja OÜ, Whiskas, Maakivist OÜ, Mulgi Ehitus OÜ, Viljandi Haldur OÜ ja Bob W.
Head Uudised GoodNews