Home Eesti elu VIDEO I Riigikogu infotunnis räägiti riigi tegevusest eriolukorra ajal
VIDEO I Riigikogu infotunnis räägiti riigi tegevusest eriolukorra ajal

VIDEO I Riigikogu infotunnis räägiti riigi tegevusest eriolukorra ajal

Riigikogu tänase infotunni kesksed teemad olid seotud koroonakriisiga ja sellest tingitud majanduslanguse mõjude leevenduse meetmetega.

Riigikogu liige Kaja Kallas küsis tänases infotunnis peaminister Jüri Rataselt kriisist väljumise strateegia kohta. Kallas soovis teada, kas strateegia lähtub sellest, et eriolukord lõppeb 1. mail. Samuti soovis Kallas teada, millal hakkavad vähenema eriolukorras kehtestatud piirangud, mis koormavad meie majandust ja piiravad inimeste õigusi ja vabadusi.

Peaminister Jüri Ratas ütles, et valitsus soovib eriolukorra lõpetada nii ruttu kui võimalik. „Ma ei saa kuidagi kahjuks teile öelda täna siin Riigikogus, et see strateegia võiks täna näha ette, et 1. mai me eriolukorrast väljume,“ rääkis valitsusjuht. „Me peame vaatama, mis on haigestunute protsent, kas see kasvab või langeb. Peame vaatama, mis on hospitaliseeritute protsent. Me peame vaatama, mis on intensiivravi vajavate inimeste protsent. Ja kindlasti me peame vaatama majanduse mõttes, mis teevad meid ümbritsevad riigid, meie Euroopa Liit, meie lähikondsed. Nii et täna ei saa olla juttu, et me hakkame reaalselt (kriisist) väljuma.“

Valitsusjuht vastas ka Riigikogu liikme Indrek Saare küsimusele eriolukorra tegevuste kohta, Hanno Pevkuri küsimusele valeinformatsiooni leviku kohta, Jevgeni Ossinovski küsimusele aktuaalsete arengute kohta ning Taavi Rõivase küsimusele riigi valmisoleku suurendamisest.

Siseminister Mart Helme vastas Riigikogu liikme Jürgen Ligi küsimusele avalike sõnumite kohta, Ivari Padari küsimusele valitsuse põllumajanduspoliitika kohta ning Katri Raiki küsimusele abipolitseinike kaasamisest.

Riigikogu liige Mart Võrklaev küsis majandus- ja taristuminister Taavi Aasalt kaubanduse toimimise kohta ning Annely Akkermann turismi kriisiabi meetmete piisavuse ja mõjust kaasnevatele sektoritele.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *