1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Video! Riigikogul käis külas ligi 4000 inimest
Video! Riigikogul käis külas ligi 4000 inimest

Video! Riigikogul käis külas ligi 4000 inimest

riigikogu-istungRiigikogu lahtiste uste päeval käis Toompea lossi ja saadikutega tutvumas orienteeruvalt 4000 inimest. Pika Hermanni tornis käis 700 külalist ning Riigikogu tutvustavatel ekskursioonidel osales üle 800 huvilise. Külalisi oli Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast, Hispaaniast, Horvaatiast, Iirimaalt, Indiast, Islandilt, Itaaliast, Jaapanist, Kanadast, Kreekast, Kasahstanist, Leedust, Lõuna-Aafrikast, Lõuna-Koreast, Lätist, Nigeeriast, Poolast, Prantsusmaalt, Rootsist, Saksamaalt, Soomest, Suurbritanniast, Taanist, Tšehhist, Türgist, Ukrainast, Valgevenest ja Venemaalt.

Terve päeva olid avatud Riigikogu esindus- ja tööruumid. Fraktsioonides sai kohtuda saadikutega.

Valitsuse infotunnis vastasid rahva küsimustele peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar ja rahandusminister Sven Sester.

Külalised said osa XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ lugudest ja lauludest. Kohvikus peetaval arutelul „Mina jään. Kas ka laulu- ja tantsupidu jääb?“ vahetasid mõtteid Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees Laine Randjärv ja liige Krista Aru ning rahvatantsu, kooriliikumise ja muusikahariduse edendajad Hirvo Surva, Tonio Tamra ja Kalev Järvela.

Lahtiste uste päeval peetud mälumängus „Eesti ja Euroopa Liit“ teadis kõige rohkem õigeid vastuseid Riigikogu II võistkond, kuhu kuulusid Riigikogu liikmed Maris Lauri, Jaak Madison ja Marko Šorin ning Riigikogu kantseleist maaelukomisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja Ülle Särgava. Koolivõistkondadest oli parim Vanalinna Hariduskolleegium.

Riigikogu lahtiste uste päeval kuulutati EV 100 raames välja Noorte Maapäeva valimised. Valituks osutunud noored saadikud kogunevad 28. novembril Riigikogu istungisaali, et võtta vastu ühisdeklaratsioon. Noorte maapäeva väljakuulutamisel rääkis sündmuse taustast ja Eesti Vabariik 100 kontekstist EV100 juhtrühma esimeesToomas Kiho, noorte maapäeva kokkukutsumiseks andis volitused Riigikogu esimees Eiki Nestor ning valimistest andis ülevaate Eesti Õpilasesinduste Liidu esimees Andreanne Kallas.

Kunstisaalis oli terve päeva avatud ERRi Lastejaam. Esmakordselt oli võimalus osa saada Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud Laste Vabariigi mängualast. Lastetoas sai osa võtta laste ja noorte kultuuriaastale pühendatud töötoast „Mina ka!“, vestibüülis joonistada laulu- ja tantsupeolistega peremärki ning õppida rahvatantsu suvise tantsupeo üldjuhi Margus Toomla juhendamisel.

Lahtiste uste päeva lõpetas Lasteekraani Muusikastuudio mudilaste hea tuju kontsert Valges saalis.

Head Uudised GoodNews