Avaleht Haridus VIDEOD I HITSA kiirkoolitused tutvustavad e-õpet toetavaid keskkondi ja tööriistu
VIDEOD I HITSA kiirkoolitused tutvustavad e-õpet toetavaid keskkondi ja tööriistu

VIDEOD I HITSA kiirkoolitused tutvustavad e-õpet toetavaid keskkondi ja tööriistu

HITSA pakub õpetajatele kiirkoolitusi e-õpet toetavate keskkondade ja tööriistade tutvustuseks. Samuti kutsutakse osalema veebiseminaridel, kus aineõpetajad ja haridustehnoloogid annavad nõu, kuidas korraldada õppetööd distantsõppes.

HITSA uued kiirkoolitused algajatele Google Classroom selgeks nädalaga ja Moodle kursus nädalaga tutvustavad nende populaarsete e-õppe keskkondade võimalusi ning õpetajad saavad praktiliselt selgeks, kuidas keskkondi õppetöös kasutada.

  • Google Classroom on lihtne ja mugav õpihaldussüsteem. Selle asemel, et toimetada ja jagada õpiülesandeid mitmes keskkonnas, võimaldab virtuaalne klassiruum Google Classroom koondada kõik vajalik ühte kohta: õppijad, õpetaja(d), ülesanded, õppematerjalid, juhendid, fotod, lingid jms. Õpilane logib keskkonda oma kontoga ning kohe on tal kõik n-ö silme ees, lisaks võimalus suhelda, küsida, tagasisidet saada. Kiirkoolitusel “Google Classroom nädalaga” saabki õpetaja selgeks esmased töövõtted, kuidas virtuaalses klassiruumis tegutseda. Kursus toimub nii eesti kui ka vene keeles. Lisainfo siin.
  • Kiirkoolitusel “Moodle kursus nädalaga” saab osaleja ülevaate keskkonna kasutamisest ja õpib oma e-kursust looma. Moodle on e-õppeplatvorm, kus saab luua ja läbi viia e-kursuseid ning kus õpe toimub 100% veebipõhiselt. Moodle sobib pigem vanemale kooliastmele (7.-12.klass, kutsekool, kõrgkool). Eestis saavad haridusasutused kasutada HITSA Moodle´it. Kursus toimub nii eesti kui ka vene keeles. Lisainfosiin.

Lisaks korraldab HITSA kiirkursuse “Lihtsad joonistuse ja digikunsti vahendid õpetajale”, mis aitab õppetöös kasutusele võtta digitaalsed joonistusvahendid. Koos õpime, kuidas kasutada erinevaid digitaalseid joonistusvahendeid, ette valmistada ja läbi viia õppetööd ning rakendada hindamist. Lisaks õpime näidistööde jagamist õpilastega ning õpilaste joonistustööde kokkukogumist. Lisainfo siin.

HITSA veebiseminaridel annavad aineõpetajad ja haridustehnoloogid nõu koduõpet puudutavatel teemadel. Veebiseminaridel tutvustame sobilikke keskkondi kaugõppe korralduseks, õpetaja-õpilaste vaheliseks suhtluseks, samuti jagatakse koolide endi kogemusi.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga