Avaleht Kultuur Viiuldaja taustaga Kristjan Hallik alustas tööd ERSO juhina
Viiuldaja taustaga Kristjan Hallik alustas tööd ERSO juhina

Viiuldaja taustaga Kristjan Hallik alustas tööd ERSO juhina

Kristjan Hallik  Foto: Erso
Kristjan Hallik
Foto: Erakogu

Tänasest on SA Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri juhatuse liige Kristjan Hallik.

Viiuldaja taustaga Kristjan Hallik on eelnevalt töötanud Pärnu Muusikafestivali korraldajana ja Eesti Interpreetide Liidu juhatuse liikmena, korraldanud festivale, kursusi ja kontserte ning osalenud mitmete nõukogude töös.

Halliku esimesed tööd Eesti esindusorkestri juhina on kontserdihooaja 2015-2016 kinnitamine ning kontsertreiside plaanide täpsustamine. Värske juhi sõnul ootab Eesti publikut ees eriliselt atraktiivne hooaeg.

KRISTJAN HALLIK (1983) on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli, omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias viiuli erialal ning täiendanud ennast Berliini Universität der Künste’s.

Ta on olnud Üle-eestilise Noorte Orkestri produtsent ning mitmete festivalide korraldaja, nt Järvi Suvefestival ja Haapsalu festival „Viiulimängud“.

Alates 2011. aastast on Hallik osalenud Eesti muusikainstitutsioonide juhatuste töös: MTÜ Järvi Festival, MTÜ Sumera Ühing, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Muusika Arenduskeskus. Alates 2014 on ta Eesti Muusikanõukogu juhatuse liige ning alates 2015 SA ERSO juhatuse liige.

Viiuldajana on Kristjan Hallik võitnud preemiaid rahvusvahelistel viiuldajate konkurssidel, mänginud Tallinna Kammerorkestris ja Tobiase keelpillikvartetis, andnud soolokontserte ning soleerinud erinevate orkestrite ees.

ERSO järgmine kontsert toimub 13. veeburaril külalisdirigent Timothy Brocki juhatusel. Ettekandele tuleb Charlie Chaplini muusika filmile „City Lights“, millega algab ERSO uus kontserdisari „Suurlinna tuled“.

6. veebruaril esitab orkester MustonenFestil Giuseppe Verdi Reekviemi.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga