1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. RANNAHOOAEG AVATUKS! Viljandi rannahooaeg lauldakse avatuks Paala järve kaldal
RANNAHOOAEG AVATUKS! Viljandi rannahooaeg lauldakse avatuks Paala järve kaldal

RANNAHOOAEG AVATUKS! Viljandi rannahooaeg lauldakse avatuks Paala järve kaldal

Paala_järv_aastal_2011Esmaspäeval, 30. mail kell 18 taasavatakse linlaste poolt armastatud Paala järve supluskoht, mis on saanud värske näo.

Puhkekoha korrastamise idee elluviimine, mis võitis kaasava eelarve hääletuse, on jõudmas lõpusirgele. Linnavalitsuse majandusameti juhataja Reevo Maidla sõnul teeb töövõtja veel lähipäevil vigade parandust, mis on eeskätt seotud järve põhja korrastamise ja liivaga katmisega. Maidla sõnul ollakse tänulikud neile juba vees käinud suplejatele, kes juhtisid tähelepanu paisjärve põhja ebatasasustele.

Rannar Raba ja Kalju Kuusmiku esitatud idee „Paala järve korrastamine/arendamine” kogus 2015. aasta kaasava eelarve hääletusel 305 häält. Esitatud idee kirjelduses toodi välja, et sooja ilmaga armastatakse Paala järves ujumas käia, kuid rahvarikastel aegadel on see paraku võrdlemisi ebamugav, sest kitsas sissemineku koht on suuri ja väikseid suplejaid tihedalt täis.

Idee esitajate sõnul muutub koht tunduvalt kasutajasõbralikumaks, kui kaevata kaldaäärne kõrkjastik laiemalt lahti ja täita süvend liivaga. Samuti vajaks rannaga piirnev järvepõhi senisest põhjalikumat puhastamist veetaimedest.

Vaatamata sellele, et muru alles tärkab ja siin-seal jagub veel Suja Ehituse töömeestele tööd, lauldakse korrastatud ranna-ala Viljandi poistekoori saatel esmaspäeva õhtul avatuks. Linnahooldus paigaldab ranna-alale ka kolm pinki, millele lisanduvad veel kolm järve teisele kaldale.

Head Uudised GoodNews