Home Eesti elu Võiste suvefestivali korraldaja: eesmärk on tutvustada kohaliku rannakaluri elu ja tegemisi
Võiste suvefestivali korraldaja: eesmärk on tutvustada kohaliku rannakaluri elu ja tegemisi

Võiste suvefestivali korraldaja: eesmärk on tutvustada kohaliku rannakaluri elu ja tegemisi

19. augustil toimub taas Häädemeeste vallas Pärnumaal Võiste suvefestival. Aadressiks on Sadama tn 4, mis on ühe kohaliku rannakaluri kinnistu. Päeval toimub tegevust täis laadapäev ning õhtul suurejooneline kontsert.

Foto: Rauno Kadaja

Festivali eesmärk on tutvustada külastajatele kohaliku rannakaluri elu ja tegemisi. „Eesmärk on tuua üheks päevaks maapiirkonda vanade lautade vahele linnainimesed, aga ka kohalikud elanikud, et näidata, kui meeleolukas ja kokkuhoidev on Võiste elanik. Meie jaoks on iga külastaja justkui meie kõige parem sõber!“ ütleb korraldaja Karl Loonurm.

Foto: Rauno Kadaja

Populaarse Hapukurgi festivali jälgedes

Esmakordselt toimus Võiste suvefestival 2020. aastal. Korraldaja Karl Loonurm selgitab, et idee sündis pärast seda, kui saadi teada, et Häädemeeste valla kõige populaarsem sündmus on Hapukurgi festival, mis tõi üle Eesti kokku mitmeid tuhandeid külastajaid. Selgus, et Hapukurgi festivali korraldajad on vananenud ega soovi enam festivali korraldada.

Foto: Rauno Kadaja

„See oli meie võimalus tulla meie valda välja uhiuue ja veelgi mitmekülgsema sündmusega kui Hapukurgi festival oli,“ räägib Karl ja lisab, et pandi pead kokku, festival sai nimeks Võiste suvefestival ning asuti kiiresti korraldamise kallale.

Foto: Rauno Kadaja

Esimene sündmus läks väga hästi, tagasiside oli positiivne ja see andis korraldustiimile jaksu edasi tegutseda. Kui esimene sündmus oli pigem tagasihoidlikum, on korraldajad üritanud iga aastaga festivali laiendada ning täiendada kvaliteeti ja mahtu.

Foto: Rauno Kadaja

Mis festivalil toimub?

2023. aasta festival koosneb kahest osast – päevane koguperepäev ja õhtune kontsert. Festivali päev avatakse kell 10 suure laada avamisega ning terve päeva vältel toimub palju erinevaid tegevusi kogu perele – erinevad õpitoad, kalandusvaldkonna tutvustamine, paadisõit merel koos kõige ehtsama kohaliku rannakaluri kalapaadiga, kohal on ka Lotte, kes tuleb kohaliku valla Lottemaalt. Karl lisab, et kindlasti leiab iga külastaja endale midagi maitsvat süüa ja juua ning kohal on kauplejad üle Eesti ja isegi Lätist erinevate toodete ja teenustega.

Foto: Rauno Kadaja

Päevast programmi juhib päevajuht Urmas Lass.

Laat kestab kella 18-ni ning siis avatakse kontserdiala ja läheb lahti tõeline festivalimelu. Kontserdi õhtujuht on Marek Talivere ja lavale astuvad Eesti artistid nagu Hellad Velled, Clicherik & Mäx, Marju Länik, Mohiito ja üks artist, kes on alles selgumisel. Kontsert kestab hiliste öötundidega.

Foto: Rauno Kadaja
  • Karl Loonurm kutsub kauplejaid sündmusele kauplema. Kauplema tulemiseks tuleks saata osalemissoov e-mailile: voistesuvefestival@gmail.com või helistada 56393444 (Marika).
  • Rohkem infot siit!