Avaleht Haridus AITA VALIDA I Algas aasta kooli väljaselgitav rahvahääletus
AITA VALIDA I Algas aasta kooli väljaselgitav rahvahääletus

AITA VALIDA I Algas aasta kooli väljaselgitav rahvahääletus

Täna algas rahvahääletus, millega selgitatakse välja aasta kool 2020. Aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli kuuest maakonnast. Oma lemmikule saab hääle anda 23. oktoobrini.

Aasta kooli nimetusele kandideeris kokku 31 kooli, neist 5 ametikoolid. “See on väga hea tulemus arvestades, et pidime kevadise eriolukorra tõttu konkursil osalemise tähtaja septembrisse lükkama. Nii valmisid osalemiseks vajalikud videod ja pildigaleriid suures osas alles pärast suvevaheaega uue õppeaasta alguses ja meil on tõesti hea meel, et nii paljud koolipered leidsid aega ja inspiratsiooni oma kooli erilisust meile näidata,” rääkis Haridus- ja Noorteameti koolituskeskuse peaspetsialist Kadri Ratas.

Selle aasta erilise kevade tõttu oli tänavuse aasta kooli konkursi üheks võtmefookuseks just digilahenduste kasutamine. Korraldajate soov oli märgata ja tunnustada neid kooliperesid, kes on leidnud eriti nutikaid viise õppetöö elluviimiseks.

Aasta kooli žüriiliige, näitleja Karl Robert Saaremäe sõnul paistsid koolide videotest hästi silma koolide omanäolisus ja eripära. “Meil on tulevikukoole, kus juba toimub suur osa õppeprotsessist digilahenduste abil. Ja siin on koole, kus selliseid võimalusi pole, aga see-eest toimub näiteks rohkem õuesõpet. Mina kui teatritöötaja hindasin videote puhul eelkõige loomingulisust, kastist välja mõtlemist ja nähtud vaeva,” rääkis Saaremäe. 

Žürii otsusega pääsesid finaali Vääna Mõisakool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Püünsi Kool, Tartu Forseliuse Kool, Võru Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium, TERA Peedu Kool, Viimsi Gümnaasium, Rakvere Ametikool ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium. Finalistid on loetletud juhuslikus järjekorras.

Konkursi finalistide videotega saab tänasest, 12. oktoobrist  tutvuda ETV hommikusaadetes „Terevisioon“ ja portaali Novaator vahendusel. Rahvahääletus kestab 23. oktoobrini

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga