Avaleht Eesti elu Algab konkurss „Aasta betoonehitis 2014“
Algab konkurss „Aasta betoonehitis 2014“

Algab konkurss „Aasta betoonehitis 2014“

Aasta betoonehitis 2013 Tallinna lennusadama vesilennukite angaar
Aasta betoonehitis 2012
Tallinna lennusadama vesilennukite angaar

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutavad välja konkursi „Aasta betoonehitis 2014“, millega soovitakse kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule, tõsta betooni kui kodumaise ehitusmaterjali mainet.

„Eesti ehitusturul ei ole väga tempokad ajad. Seda väärtuslikum on iga valminud ehitus,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Kalle Suitslepp. „Loodetavasti annab ehitusturu seis nii tellijatele kui ehitajatele aega ja võimalusi pöörata rohkem tähelepanu kvaliteedile.  Innovaatilisus ja uuendusmeelsus on ettevõtete arengu mootoriks ning aitavad vastu seista ehitusturu kõikumistele,” lisas Suitslepp.

Betoonehitise konkursile võib esitada ehitisi – hooneid ja rajatisi – mis antakse tellijale üle 2014. aasta jooksul ning mida ei ole antud konkursile varem esitatud. Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.

„On valminud ja valmimas huvitavaid ehitisi ja rajatisi üle Eesti. Ootame nende ehitiste loomisega seotud inimestelt ka oma valminud betoonehitise meie konkursile esitamist,” sõnas Eesti Betooniühingu tegevdirektor Peeter Kokk.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust janõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja ja betooni tarnija.

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Eesti Projektbüroode Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduseesindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 1. detsember 2014.

Võitja kuulutatakse välja üleriigilisel Betoonipäeval 2015. aasta märtsis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga