1. Avaleht
  2. Arvamus
  3. ARVAMUSFESTIVAL! Keskerakonna mõttekohvikus arutletakse lõimumis- ja pagulaspoliitika, maksupoliitika ning regionaalpoliitika üle
ARVAMUSFESTIVAL! Keskerakonna mõttekohvikus arutletakse lõimumis- ja pagulaspoliitika, maksupoliitika ning regionaalpoliitika üle

ARVAMUSFESTIVAL! Keskerakonna mõttekohvikus arutletakse lõimumis- ja pagulaspoliitika, maksupoliitika ning regionaalpoliitika üle

Mailis-Reps
Mailis Reps

Täna alguse saaval Arvamusfestivalil on Paide Vallimägedesse rajatud ka Keskerakonna ala, kus arutletakse lõimumis- ja pagulaspoliitika, maksupoliitika ning regionaalpoliitika üle.

Arutelus lõimumispoliitika küsitakse, kas ETV+ rajamine on selle valdkonna siiani suurim saavutus ning milliseks kujuneb lõimumine teravalt üles kerkinud pagulasküsimuse valguses. Arutelu juhib Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, kaasa räägivad Riigikogu liige Mailis Reps, Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev ja Tartu abilinnapea Artjom Suvorov.

Arutelus maksupoliitika üle analüüsitakse Eesti praeguse maksupoliitika jätkusuutlikkust ning inimeste kasvavat rahulolematust valitsuse maksuotsuste suhtes. Arutelu juhib Keskerakonna aseesimees Kadri Simson, kaasa räägivad Riigikogu liikmed Mihhail Korb ja Kersti Sarapuu ning AS Sillamäe Sadam haldusjuht Tarmo Kriis.

Arutelus regionaalpoliitika üle küsitakse, kas riigihalduse ministri ametikoht ja tema ettevalmistatav omavalitsusreform on end õigustanud, räägitakse maaelu säilimisest ning linnastumise paratamatusest. Arutelu juhib Riigikogu liige Jaanus Karilaid, osalevad Riigikogu liikmed Priit Toobal ja Tarmo Tamm.

Lõimumispoliitika arutelu toimub kell 14.00-15.30, maksupoliitika arutelu toimub kell 16.00-17.30, regionaalpoliitika arutelu toimub kell 18.00-19.30.

Heale kohvikule kohaselt ei puudu Keskerakonna mõttekohvikust ka maitsev kohv ja saiakesed.

Head Uudised GoodNews