1. Avaleht
  2. Poliitika
  3. AVALIK VIDEOISTUNG KELL 11 I Riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab valitsuse plaanitavaid maksumuudatusi
AVALIK VIDEOISTUNG KELL 11 I Riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab valitsuse plaanitavaid maksumuudatusi

AVALIK VIDEOISTUNG KELL 11 I Riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab valitsuse plaanitavaid maksumuudatusi

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna erakorralise istungi, et arutada valitsuse planeeritavaid maksutõuse ja -muudatusi.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul ootab komisjon ministritelt ülevaadet uue valitsuse plaanidest. „Kuigi koalitsioonilepingus maksutõuse ei lubata, on avalikkuses kõlanud ettepanekuid maksusüsteemi muuta ja makse tõsta. Maksudebatis on oluline uutest otsustest aegsasti rääkida, et anda ettevõtjatele ja inimestele suurem selgus ja stabiilsus,“ ütles ta.

Muu hulgas soovib komisjon Möldri sõnul teada, kas ja kuidas plaanitakse suurendada töötuskindlustuse maksemäära. „Lisaks soovime saada ülevaate tulumaksuvaba miinimumi tõstmisest ja sellest, milliseid muudatusi kavandatakse aktsiisides. Samuti huvitab meid muudatuste prognoositav mõju majandusele. Need on olulised küsimused ka käimasolevatel riigieelarve ja riigi eelarvestrateegia kõnelustel,“ lausus ta.

Erikomisjoni erakorralisele istungile on kutsutud majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, tervise- ja tööminister Peep Peterson, Rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Evelyn Liivamägi, Eesti Panga rahapoliitika ja majandusuuringute osakonna juhataja Martti Randveer, Maksu- ja Tolliameti teabeosakonna juhataja Janek Leis ning riigikontrolör Janar Holm.

  • Erikomisjoni avalik videoistung algab kell 11 ja seda saab jälgida veebiülekandes.
Head Uudised GoodNews