1. Avaleht
  2. Poliitika
  3. Balti ja Poola riigipead peavad vajalikuks Venemaa-suunaliste sanktsioonide tugevdamist
Balti ja Poola riigipead peavad vajalikuks Venemaa-suunaliste sanktsioonide tugevdamist

Balti ja Poola riigipead peavad vajalikuks Venemaa-suunaliste sanktsioonide tugevdamist

ÜRO Peaassamblee avanädala raames New Yorgis toimunud kohtumisel pidasid Eesti, Läti, Leedu ja Poola president Venemaa sõjaagressioonile vastamist arutades vajalikuks sanktsioonide tugevdamist. „Surve Venemaale sõja lõpetamiseks peab jätkuma ja selleks töötatakse uute Venemaale kehtestatavate piiravate meetmete ettepanekutega,“ sõnas president Alar Karis.

Nelja riigi presidendid olid seisukohal, et ÜRO Peaassambleel tuleb anda globaalse lõuna riikidele selge sõnum, et Venemaa on oht kõigi rahule ja julgeolekule ning rikub ÜRO põhikirja. „Kui laseme ÜRO julgeolekunõukogu ühe alalise liikme agressioonil Ukrainas juhtuda, pole ühelgi riigil turvaline,“ sõnas president Karis.

Balti riikide ja Poola riigipea tõdesid, et Euroopa Liidu riikidel ja esindajatel tuleb meie seisukohtade levitamise selgitustöös olla aktiivsem. „Me ei saa pidada globaalse lõuna toetust enesestmõistetavaks, vaid selle nimel tuleb teha tööd,“ ütles president Karis.

Neli riigipead kõnelesid veel energiajulgeolekust ja eelolevaks kütteperioodiks kavandatavatest meetmetest, mis peaks aitama kodanikel suuremate energiakuludega toime tulla.

Head Uudised GoodNews