Home Eesti elu Eestlanna asub juhtima Euroopa Liidu kõrgetasemelisi kliimaläbirääkimisi
Eestlanna asub juhtima Euroopa Liidu kõrgetasemelisi kliimaläbirääkimisi

Eestlanna asub juhtima Euroopa Liidu kõrgetasemelisi kliimaläbirääkimisi

Alates Saksamaa ELi eesistumise algusest (2020 juulist) juhib Annela Anger-Kraavi Euroopa Liidu kliimamuutuste vähendamise meetmete mõjudega seotud läbirääkimisi ÜRO Kliimamuutuste Raamkonventsiooni (UNFCCC) juures. Anger-Kraavi on pikaajalise kogemusega kliimaekspert, kes on juba aastaid osalenud ÜRO kliimaläbirääkimiste töös. Igapäevaselt tegutseb Annela Anger-Kraavi Cambridge’i ülikoolis.

„Minu teemadeks läbirääkimistel on õiglane üleminek süsinikuvabale majandusele ja majanduse mitmekesistamine ning teadusega seonduv. Keskkond ja kliima on väga mitmetahulised teemad ning eesmärk peab olema viia ellu muutuseid nii, et ühiskonna liikmed ja ka ühiskonnad ei kannataks,“ sõnas Anger-Kraavi. “Igal aastal sureb kliimamuutuste mõjude tagajärjel maailmas vähemalt 250 tuhat inimest. Seda peamiselt vaesemates riikides. Samas, kui liigume väga järsult süsinikneutraalse majanduse suunas, toob see väljakutseid samuti kõigepealt vaesusriskis elavatele ühiskonnakihtidele aga ka nendele kelle töökohad on seotud süsinikurikaste kütuste, nagu seda on meie põlevkivi, tootmise ja kasutamisega.”

Annela Anger-Kraavi on pikaajalise kogemusega ekspert kliimamuutuste majanduses ja poliitikas ning rahvusvahelistes kliimamuutuste-alastes läbirääkimistes. Alates 2019. aasta detsembrist on Annela Anger-Kraavi ÜRO UNFCCC Kliimamuutuste Vähendamise Meetmete Majanduslike Mõjude Komisjoni (KCI) kaasjuht. Ta oli 2017-2020 ÜRO Kliimamuutuste Raamkonventsiooni (UNFCCC) Teaduse ja Tehnoloogia Komisjoni (SBSTA) asejuht. 2019 aasta detsembris asutas Annela SBSTA asejuhina Tšiili eesistuja toetusel ÜRO Kliimakonventsioonis juhtivatel positsioonidel olevate naiste võrgustiku, mille eesmärgiks on info ja teadmiste vahetus ning naiste arvu suurendame konventsiooni juhtivatel kohtadel.

Lisaks on Annela The Cambridge Trust for New Thinking in Economics’i – hariduslik heategevusorganisatsioon, mis edendab uut mõtlemist majandusteaduses – tegevjuht. Annela on nõustanud ja nõustab mitmed ÜRO organisatsioone ning erinevate riikide (sh Eesti) valitsusi.

Annela Anger-Kraavi omab doktorikraadi kliimamuutuste majanduses ja keskkonnapoliitika magistrikraadi Cambridge’i Ülikoolist Inglismaal, kus ta juhib nüüd teadusprojekte ning õpetab tudengeid. Enne Cambridge’i õppima asumist lõpetas Anger-Kraavi Tartu Ülikoolis bioloogia ja seejärel Tallinna Tehnikaülikoolis rahvamajanduse eriala.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *