1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. Esmakordselt toimuv Tallinna laste jazzifestival Kräsh teeb ajalugu
Esmakordselt toimuv Tallinna laste jazzifestival Kräsh teeb ajalugu

Esmakordselt toimuv Tallinna laste jazzifestival Kräsh teeb ajalugu

Jazzkaare ja UNESCO muusikalinna Tallinna eestvedamisel toimub Eesti Noorsooteatris 10.-11. juunini laste jazzifestival Kräsh. Hariv, innustav ja noori muusika juurde toov jazzifestival toimub esmakordselt Eesti muusika ajaloos.

Rütmimuusikast inspireeritud Tallinna laste jazzifestival Kräsh kostitab osalejaid õpitubade, kohtumiste, vestlusringide ning kontsertidega

Festivalil esinevad armastatud muusikud spetsiaalselt lastele loodud kavadega, teiste hulgas Tanja Mihhailova oma tantsulise eriprojektiga. Vestlusringides kohtuvad lapsed ja noored erinevate artistide-laulukirjutajatega, nagu näiteks Ingeriga. Üles astuvad ka laste endi bändid, nagu näiteks noorte folkansambel Uurikad. Sündmust võõrustab Eesti Noorsooteater, mille ruumid pakuvad loovat ning üllatusterohket keskkonda. Festival kulmineerub kontsertidega, mida saab nautida terve perega. Kräshi raames toimub ka eri vanusegruppide muusikalaager lastele ja noortele, mis leiab aset Tallinna Muusika- ja Balletikoolis MUBA.

Festivalile on oodatud osalema noored muusikahuvilised erinevatest vanusegruppidest. Kräshi peakorraldaja Maris Aljaste tutvustab: “Teretulnud on kõik, kellel on juba muusikaarmastus kodust või koolist kaasa saadud, ja ka need nooed, kes alles soovivad muusikaga lähemalt tuttavaks saada. Lisaks kontserdiprogrammile saab igaüks ka ise õpitubades muusikat luua, erinevaid pille mängida, laulda ja teistega koos musitseerida. Pole ju midagi imelisemat, kui avastada endas armastus muusikamaailma vastu, õppida koosloomise käigus uusi oskusi ning inspireeruda kohtumisest oma iidolitega! Seda ja palju enamat tahamegi noortele pakkuda.”

Tegu on Jazzkaare ammuse unistusega

Festival toimub Jazzkaare ja UNESCO muusikalinna Tallinna eestvedamisel. Jazzkaare jaoks on tegu ühe ammuse unistuse täitumisega: “Oleme üle 30 aasta toonud Eesti kuulajateni maailma jazzi tippartiste ning toetanud Eesti jazzmuusikute arengut. Kuid selleks, et uued noored talendid saaksid võrsuda, tahame neile luua soodsa ja inspireeriva keskkonna viies nad kokku oma ala tippude ja eeskujudega ning ka omavanuste mõttekaaslastega, just neid ja mitmeid teisi võimalusi Kräsh pakubki. Muusika on ju sõber kogu eluks. Rõõmustame, et meie unistus on esmakordselt realiseerumas tänu UNESCO muusikalinn Tallinnale. Noored on jazzi ja Eesti muusikakultuuri tulevased tegijad ja Tallinna laste jazzifestival Kräsh nende tee jazzini! rõõmustab festivali Jazzkaare kunstiline juht Anne Erm.

“Tallinna jaoks on muusikalinna tiitli ja tegevuste keskmes olnud algusest peale lapsed ja noored. On oluline, et igaühel oleks võimalus muusikast osa saada ja seda mitte ainult publiku, vaid ka loojatena. Mida enam noori muusika erinevate võimaluste ja žanritega kokku puutub, seda rohkem on meil järelkasvu ning mitmekesisem püsib Tallinna muusikaelu. Esimene Tallinna laste jazzifestival Kräsh on siinkohal üks märgiline ja oodatud uus algatus,” sõnas Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.

  • Esimene Tallinna laste jazzifestivali Kräsh kogu programm kuulutatakse välja mai alguses. Sündmus toimub esmakordselt 10.-11. juunini Eesti Noorsooteatri ruumides. Hoia Kräshi tegemistel silma peal kodulehelFacebookis ja Instagramis.
  • Tallinna laste jazzifestivali Kräsh on osa UNESCO muusikalinn Tallinn programmist. Festivali partnerid on Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Noorsooteater, MUBA, Eesti Jazzliit ja Vivita. Festivali korraldab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing.
Head Uudised GoodNews