Avaleht Haridus Ettevõtluskõrgkooli Mainor käive kasvas rohkem kui kolmandiku
Ettevõtluskõrgkooli Mainor käive kasvas rohkem kui kolmandiku

Ettevõtluskõrgkooli Mainor käive kasvas rohkem kui kolmandiku

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor 2018. aasta käive oli 3,7 miljonit eurot, mis on varasema aastaga võrreldes 35 protsenti rohkem.

Kõrgkooli puhaskasum suurenes aastaga 85 protsenti 185 000 euroni, mis suunatakse teadus-, IT- ja taristuinvesteeringuteks. Kõrgkooli üliõpilaste arv kasvas ligi 1500 õpilaseni, millega Mainor tõusis Eesti suurimaks erakõrgkooliks. Kõrgkool andis tööd 67 inimesele, lisaks enam kui 100 külalisõppejõule.

Kooli tegevjuhi Kristjan Oadi sõnul saab erakool Eestis edukalt tegutseda ainult siis, kui pakub tudengitele avalik-õiguslikest koolidest paremat ja paindlikumat õpet ning teeb sisulist koostööd tööandjatega.

“See tähendab reaalses elus vajaminevate oskuste õpetamist ja ühiseid praktikaprogramme. Juba aastaid on meil väga hea koostöö ABB-ga, nüüd hakkavad Cleveron ja Mainor Viljandis Cleveroni Akadeemias aga esmakordselt pakkuma robootikatarkvara arenduse õppekava,” rääkis Oad.

Sügisel algavaks õppeaastaks vastuvõtt veel käib, aga esialgsete numbrite järgi paistab, et tuleb viimase kümnendi rekordaasta, prognoosis Oad.

Kooli varademaht kasvas mullu 9 protsenti 2,8 miljoni euroni.