Avaleht Eesti elu FOTOD: Edgar Valteri sünnipäevarongkäik tõi kokku ligi paarsada osalejat
FOTOD: Edgar Valteri sünnipäevarongkäik tõi kokku ligi paarsada osalejat

FOTOD: Edgar Valteri sünnipäevarongkäik tõi kokku ligi paarsada osalejat

Antsla kultuurimaja õuealal 1. juunil toimunud meistritepäev tegi kummarduse piirkonna meistritele, Edgar Valterile ja kõigile lastele.

Meistritepäev tõi juba kolmandat korda Antslasse kokku ligi 30 piirkonna meistrit, kelle hulgas oli nii neid, kes käsitööga leiva lauale teenivad, kui ka neid, kes hobikorras maitsvaid kooke küpsetavad. Algatuse üks eesmärke on vahendada kohalike meistrite teadmisi ja oskusi kõigile huvilistele. Sel aastal olid töötoad valitud just lastele mõeldes.

Paljud, kellele käsitöö sobib, võivad olla oma tegevustes väga mitmekülgsed. Nii näiteks viis peamiselt rahvusliku käsitööga tegelev Karmen Kroonmäe läbi hoopis paberi marmoriseerimise töötuba. Karmen põhjendas valikut nii: “Sellisel üritusel on hea pakkuda kiireid lahendusi, sest soovijaid on palju ja lapsed tahavad valmis töid koju kaasa võtta. Endale on ka huvitav, sest kui olen mõne uue oskuse omandanud, saan seda töötoavormis ja teisi juhendades kinnistada. Väga tore oli, et lisaks lastele tundsid töötubade vastu suurt huvi nende vanemad.“

Kostümeeritud rongkäik

Armastatud kunstniku ja kirjaniku Edgar Valteri elukoht ja tema idee ja kavandite järgi rajatav Pokumaa asuvad mõlemad Antsla vahetus läheduses. Lisaks on paljudel siinsetel elanikel meeles suurejoonelised rongkäigud, millega aastaid tagasi alustati traditsioonilist Hauka laata. Nii otsustatigi tähistada päeva raames Valteri 90. sünniaastapäeva ja teha seda justnimelt kostümeeritud rongkäiguga, kuhu võisid osalema tulla väikesed ja suured Etsi sõbrad.

Rongkäigust võttis osa umbes 150 inimest, neist suurem osa siiski lapsed, sest eraldi kutsed olidki saadetud just lasteaedadele ja koolidele. Antsla vallavanem Avo Kirsbaum osales rongkäigus abikaasa ja kolme lapsega. Avo Kirsbaum: „Juhtus nii, et meie perest sattus Edgar Valteri sünnipäevale väga kirju seltskond: Dracula, Punamütsike, Väike Nõid, Lumivalgeke ja Ämblikmees. Tegelasi jagus erinevatesse ajastutesse ja kõigil oli väga tore!“

Tunnustust jagub ka taustajõududele. „Mul on hea meel, et eestvedajatel selline tore mõte tuli ja nad selle kohe ka teoks tegid. Näha oli, et mõeldud oli nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele ja üritusega tuldi väga hästi kaasa,“ kirjeldas Kirsbaum ja lisas, et ta ise osales lisaks rongkäigule jalkavõistlusel „Noored versus võim“.

Teeme lapsele pai!

Rongkäigu ja päeva korraldusmeeskond ühines samuti üle-eestilise aktsiooniga „Teeme lapsele pai!“. Kell 11.11 peatus kogu muu sagin, et ühe pai kaudu anda edasi oluline sõnum: me märkame ja hoolime üksteisest.

Koduaiakontsert kaunite operetimeloodiatega

Meistritepäeva eelõhtul esinesid perekond Haugase kaunis koduaias Antsla kandist pärit laulja, näitleja ja lavastaja Jaan Willem Sibul ja Vanemuise primadonna Karmen Puis, keda saatis Vanemuise keelpillikvarett Con-taktid. Kontserdil kõlasid kaunid ja tuntud meloodiad operettidest ja muusikalidest. Kontserdilt said elamuse nii pealtvaatajad kui ka muusikud. “Antsla publik on soe ja sõbralik ning kontserdipaik nii kaunis ja sobiv, et siin võiks igal nädalal mõni kontsert toimuda!“ ütles Sibul.

Retked meistrikodadesse

Meistritepäev on tegelikult laiem sündmustering kui üks suur kogukonnaüritus aastas. Üheks oluliseks osaks on elamusretked meistrikodadesse. Nelja aasta jooksul on külastatud juba kümmetkonda meistrikoda. Sel aastal toimub retk peredele 4. juunil meemeistri juurde ja šokolaadivabrikusse ning maitseretk täiskasvanutele 7. juunil veinitallu ja külamajas tegutsevasse õdusasse restorani.

Fotod: Kadi-Liis Kristel