Avaleht Kunst Fotografiska Tallinna näitusi on külastanud 40 000 inimest
Fotografiska Tallinna näitusi on külastanud 40 000 inimest

Fotografiska Tallinna näitusi on külastanud 40 000 inimest

Kahe esimese tegutsemiskuu jooksul on Fotografiska Tallinna avanäitusi külastanud umbes 40 000 inimest.

Iga päev astub seega üle Fotografiska Tallinna lävepaku avanäitusi uudistama keskmiselt 500-800 inimest. Publikurekord on tänaseks sündinud juba kahel korral juulikuus, kui päevane külastajatearv ületas 900 piiri.

“Oleme õnnelikud ja tänulikud, et meid on nii soojalt vastu võetud. Eks põhjus võib peituda ka selles, et sellist kohta oli meie linnaruumis vaja ja et kohtumispaik, mis ühendab meid väärtuspõhiselt, on uue ajastu märk,” kommenteeris Margit Aasmäe, Fotografiska tegevjuht.

Külalistest poole moodustab kodumaine publik, ülejäänud poole aga lähi- ja teistest Euroopa riikidest pärit väliskülalised. Tallinna muude vaatamisväärsuste kõrval on Fotografiska Tallinn enim südameid võitnud just soomlaste seas. Oma roll selles on tõenäoliselt ka viimaseid päevi avatud Pentti Sammallahti näitusel “Kauge maa”.

Sügishooaja ootuses on avanäitused üleval veel viimaseid päevi ja nädalaid. Praegu on avalikustatud vaid üks tulevane näitus: Kirsty Mitchelli muinasjutuline “Imedemaa” ootab külastajaid alates 13. septembrist. Fotografiska Tallinn võõrustab sügisel veel kaht näitust, nende sisu ja artistide nimed on aga hetkel veel saladuseks.