1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Hariduslaat toob Tartusse üle 300 haridushuvilise
Hariduslaat toob Tartusse üle 300 haridushuvilise

Hariduslaat toob Tartusse üle 300 haridushuvilise

Homme algab Tartu hariduslaat, mis toob ülikoolilinna kokku enam kui 300 haridushuvilist üle terve Eesti.

Hariduslaadale tulijaid on kokku 62 erinevast haridusasutusest ja esindatud on nii põhikoolid, gümnaasiumid, lasteaiad, kõrgkoolid kui ka noortekeskused, huvikoolid, eraettevõtted ning mitmed muud asutused, kes tegelevad hariduse või noortega. “See, et ühele üritusele on kokku tulnud nii eripalgeline kooslus iseloomustab hästi meie tänavuse hariduslaada teemat: „Koos liigume kaugemale“,” sõnas ürituse korraldaja, Tartu Kivilinna Kooli direktor Karin Lukk.

Hariduslaadal toimub kokku 31 õpituba ja teemade ring on väga lai. “Osalejate valikuid vaadates tundub see olevat hea, sest igasse õpituppa jagub paraja grupi suuruses inimesi. Enam huvi pakkuvad teemad puudutasid nii õppija toetamist kui ka juhtimisküsimusi, näiteks õpilase arengu ja õppimise toetamine tunnetusprotsesside kaudu või vestlused juhi tööriistakastis,” kommenteeris Lukk. “Rohkem taheti teada ka erinevatest koostööprogrammidest, mis ühendavad formaalse ja mitteformaalse õppimise, näiteks haridusasutuse koostöö raamatukoguga, erahuvikooliga või teiste partneritega.”

Haridusrikka päeva avab Tartu linnapea Urmas Klaas, kes annab kaasa head soovid õppimist täis päevaks ning laadakogemus päädib pärastlõunal kultuurilise kulminatsiooniga: osalejad saavad kuulata Mari Kalkunit või seigelda muinasjuttudes koos Piret Pääri ja Kulno Malvaga.

  • Rohkem infot on leitav SIIT.
Head Uudised GoodNews