Avaleht Eesti elu Heateo Haridusfond rahastas Edumus Schooli laienemist
Heateo Haridusfond rahastas Edumus Schooli laienemist

Heateo Haridusfond rahastas Edumus Schooli laienemist

Tuntud investorid asusid toetama valikainete kooli Edumus School laienemist õpilasteni üle Eesti ja programmi rahvusvahelistumist.

„Kui soovime, et õpilased teeksid gümnaasiumi lõpus teadlikumaid valikuid, mida edasi õppima minna, peaksid nad saama koolis lähemalt tutvuda võimalikult paljude erinevate valikainetega,” ütles Heateo Haridusfondi asutaja Martin Villig. „Edumus Schooli abil saavad õpilased kujundada oma huvidele vastava haridustee, olenemata kui suures või väikeses koolis nad parajasti ka ei õpiks,” lisas Villig.

Veebikool Edumus School aitab viia 21. sajandi oskused koolidesse, pakkudes gümnaasiumiõpilastele praktilisi valikainete kursuseid, mida annavad erialaspetsialistid.

„Veerand gümnaasiumidest on juba Edumuse partnerkoolid. Oleme aastase tegutsemisajaga toonud rohkem kui tuhande gümnasistini uuenduslikud õppeained, mis seni on olnud kättesaadavad vaid üksikutele õpilastele. Investeeringu toel jõuavad Edumus Schooli kursused sügispoolaastaks ligi 10 000 Eesti gümnasistini,” ütles haridusalgatuse Edumus tegevjuht ja asutaja Maria Rahamägi.

Uutest investoritest liitusid 250 000 euro suuruse investeerimisringiga haridusvaldkonna filantroopiafond Heateo Haridusfond, Estonian Business School ja MTÜ Edumeel. Rahastusringis olid kaasas senised investorid Peter Vesterbacka ja Kustaa Valtonen, Ede Tamkivi, Märt Lume, Pasi Joronen, Märt Aro, Oleg Shvaikovsky.

Valikainete veebikooli saavad õpilased end aastaringselt kirja panna kodulehel: SIIN. Edumus Schooli valikus on üle 50 uuendusliku õppeaine nagu 3D-modelleerimine, energeetika, fotograafia, geenitehnoloogia, kriminoloogia, neuroteadus, päästetöö, raamatupidamine, ringmajandus ja tervislik toitumine.

Rahastusvoor võimaldab veebikooliga liita ka rohkem rahvusvahelisi koostööpartnereid nagu Pythoni kursus tüdrukutele baltikumiüleses grupis koostöös programmeerimiskooliga Datorium.