Avaleht Poliitika Keit Pentus-Rosimannus visiidil USA Esindajatekojas: USA kaitseabi jätkumine oli läbiv teema kõikidel kohtumisel
Keit Pentus-Rosimannus visiidil USA Esindajatekojas: USA kaitseabi jätkumine oli läbiv teema kõikidel kohtumisel

Keit Pentus-Rosimannus visiidil USA Esindajatekojas: USA kaitseabi jätkumine oli läbiv teema kõikidel kohtumisel

Eesti, Läti, Leedu ja Poola parlamendidelegatsioonide ühisvisiidil USA Esindajatekojas kinnitas Esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi parteideülest toetust Balti riikidele ja Poolale.

Esmakordselt toimunud Eesti, Läti, Leedu ja Poola parlamendidelegatsioonide ühisvisiidil USA Kongressi oli põhifookus piirkonna julgeolekut puudutavad teemad, Venemaa provotseeriva käitumise ohjamine ning Kolme Mere Initsiatiivi praktiline rakendamine.

Kohtumisel Esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi ning Senati väliskomisjoni juhtidega keskendusid Eesti parlamenti esindanud Keit Pentus-Rosimannus ja Andres Sutt edasisele koostööle küberturvalisuse ja mõjutusoperatsioonide tagamisele.

“USA kaitseabi jätkumine oli läbiv teema kõikidel kohtumisel. Oluline oli nii demokraatide kui ka vabariiklaste toetuse jätkumine,” ütles väliskomisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus.

“Kohtumisel osalenud Esindajatekoja ja Kongressi mõjukatel liikmetel oli tugev huvi Eesti kogemuste vastu küberturvalisuse, küberohtude teadlikkuse tõstmise vastu. Selles vallas soovime kindlasti suhteid edasi arendada.”

Kohtumistel Kongressis tutvustasid Pentus-Rosimannus ja Sutt ka Kolme Mere Initsiatiivi ja selle Tallinnas toimuvat tippkohtumist. Eesti –USA parlamendirühma esimees Andres Sutt märkis: „Kolme Mere Initsiatiiv on oluline nii Põhja- ja Lõuna-Euroopa riikide paremaks ühendamiseks kui ka Venemaa ja Hiina poliitiliste eesmärkidega investeeringutele alternatiivi pakkumiseks. Meil on väga hea meel, et USA on otsustanud Kolme Mere Initsiatiivi fondi panustada miljardi dollariga“.

Pentus-Rosimannuse sõnul oli oluline Eesti, Läti, Leedu ja Poola visiidi ajastus, sest just praegu arutatakse Kongressis järgmise aasta kaitse-eelarvet. “Sellistel kohtumisel on hea võimalus vahetada avatult ja otsekoheselt seisukohti nii rahvusvahelise ohupildi kohta kui ka arutada koostöö praktilise edasiarendamise üle.

Parlamendiliikmetel olid Washingtonis kohtumised lisaks Esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga veel Senati väliskomisjoni juhtide James Rischi ja Bob Menendezega, Esindajatekoja Euroopa alakomisjoni juhi Bill Keatinguga, Esindajatekoja Luurekomitee juhi Adam Schiffiga ning Energeetikakomitee liikme John Shimkusega.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga