Avaleht Eesti elu Kristiines registreeris end tasuta lehekotiveole üle 640 kinnistu
Kristiines registreeris end tasuta lehekotiveole üle 640 kinnistu

Kristiines registreeris end tasuta lehekotiveole üle 640 kinnistu

Kristiine linnaosas on lõppenud iga-aastane sügislehtede tasuta äraveo kampaaniale registreerimine ja tänase seisuga on end registreerunud üle 640 linnaosa kinnistu. Lehekotivedu algab juba 16. novembril ja iga kinnistu kohta viiakse ära kuni kümme 150-liitrist lehekotti.

Kristiine linnaosa vanem Jaanuse Riibe sõnul korraldati sügisene lehekottide kampaania juba neljateistkümnendat aastat järjest, sest nõudlus sellise kampaania järele on suur. „Kristiine on väga roheline linnaosa, meil on palju eramaju, suuri kinnistuid ja korteriühistuid, sügislehtede äraviimise kampaaniaga soovime aidata oma linnaosa elanikke. Kuigi aia- ja haljastusjäätmeid võtavad vastu kõik Tallinna jäätmejaamad, siis transpordi tellimine ei ole kõigile jõukohane. Kampaania raames viib linnaosavalitsuse lepingupartner elanikelt tasuta ära kuni kümme kotte aia- ja haljastusjäätmetest,“ selgitas Riibe.

Iga kinnistu kohta sai registreerida kuni kümme 150-liitrilist lehekotti kaaluga kuni 20 kilogrammi.

“Aia- ja haljastusjäätmeid ei tohi panna olmejäätmete konteinerisse, sest tegemist on taaskasutatava toormega, mille bioloogilisel ümbertöötlemisel saadakse toitainerikast mulda. Eks meie kõigi ühine soov on, et meie linnaosa oleks puhas ja korras ning siin oleks mõnus elada. Samas palume ohtlikke jäätmeid, mulda, liiva, autorehve, olmejäätmeid, koduelektroonikat või ehitusprahti lehekottidesse mitte panna. Juhul, kui lehekottidest avastatakse selliseid jäätmeid, siis meie lepingupartner ei saa neid kotte ära viia. Lehekotivedu algab 16. novembrist ja kestab kuni 20. detsembrini,” lisas Riibe.

Vedu alustatakse suuremate teede ja tänavate äärest, seejärel liigutakse sisekvartalitesse.

Juhul, kui lehekotte on rohkem kui 10 kotti, tuleb need ise ära viia Tallinna jäätmejaamadesse, kus elanikelt võetakse tasuta vastu aia- ja haljastusjäätmeid (tasuta ühelt toojalt korraga kuni kuus 100-liitrilist kotitäit). Kristiine linnaosa lähim jäätmejaam asub Rahumäe tee 5a.

Rohkem infot Tallinna jäätmejaamade kohta leiab siit.