1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. OTSEÜLEKANNE I Küberharidusfoorum Cybercation keskendub mängulisele õppele
OTSEÜLEKANNE I Küberharidusfoorum Cybercation keskendub mängulisele õppele

OTSEÜLEKANNE I Küberharidusfoorum Cybercation keskendub mängulisele õppele

Täna kohtuvad Põhja- ja Baltimaade küberhariduse edendajad Tartu Ülikooli spordihoones, et aidata leevendada küberekspertide põuda meie regioonis. Toimub rahvusvaheline küberhariduse foorum „Cybercation – Nordic-Baltic Educators’ Forum 2023“.

Cybercation on Telia Cyber Battle of Nordic-Baltic 2023 kõrvalüritus, mida korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja CTF Tech.

Cybercationi selleaastane fookus on mängulisel küberõppel, mis on juba praegu küberturvalisuse õpetamist olulisel määral muutnud ning mille juurutamisele aitab kaasa ka Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics eetilise häkkimise võistlus. Lisaks saavad osalejad ülevaate praegusest küberhariduse maastikust – alates õppekavade arendamisest kuni tipptasemel tööriistadeni.

Üritus on loodud spetsiaalselt haridustöötajatele, infotehnoloogia õpetajatele, haridusasutuste esindajatele, noorsootöötajatele, infoturbe- ja küberhariduse entusiastidele, riigiametnikele, poliitikakujundajatele ja ettevõtjatele. Foorumi üks eesmärke luua ekspertide võrgustik, mille abil kasvatada Põhja- ja Baltimaades andekate küberekspertide järelkasvu, kes aitab muuta meie piirkonna märksa stabiilsemaks ja turvalisemaks.

Foorumil astuvad üles mitmed eksperdid Põhja- ja Baltimaadest, näiteks Cybercampus Swedeni juht David Olgart, Riigi Infosüsteemi Ameti teaduse ja arenduse koordineerimisosakonna juhataja Lauri Tankler, Security Tech Space’i (Taani) direktor Peer Heldgaard Kristensen ja Eesti Küberväejuhatuse ülema asetäitja Mihkel Tikk. Lisaks kogenud ekspertidele jagavad oma mõtteid ka Tamme Gümnaasiumi õpilased Kriset Lisette Margareth Laiuste ning Pilleriin Sillakivi. Päeva juhib Anett Numa, kes on Eesti riikliku innovatsioonilabori Accelerate Estonia valitsussuhete ja kommunikatsioonijuht.

  • Üritust „Cybercation – Nordic-Baltic Educators’ Forum 2023“ on võimalik jälgida ka otseülekandena alates kell 10.00 Youtube’ist või Delfist.
  • Foorumi ajakava leiab SIIT.
  • Rohkem infot eetilise häkkimise võistluse Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics kohta leiab SIIT.
Head Uudised GoodNews