1. Avaleht
  2. Loomad
  3. KUTSIKAVABRIKUTELE TULEB PANNA LÕPP! 25 päästetud koera ootavad abi
KUTSIKAVABRIKUTELE TULEB PANNA LÕPP! 25 päästetud koera ootavad abi

KUTSIKAVABRIKUTELE TULEB PANNA LÕPP! 25 päästetud koera ootavad abi

Mõned kuud tagasi jagas Varjupaikade MTÜ lugu 27 dobermannilaadsest koerast, kes päästeti halbadest tingimustest. Paraku satuvad loomakaitsjad sageli selliste kutsikavabrikute peale ja taas on MTÜ hoole all paljundaja käest päästetud koerad. Sel korral on tegemist kollilaadsete koertega, keda on 25. Koerad olid hooldamata ja halva tervise juures.

“Kui põllumajandus- ja toiduameti ametnikud koos varjupaigatöötajaga tänu vihjele Pärnumaa külakeses asuvasse elamusse jõudsid, avanes kurb vaatepilt. Kõik kohad olid kaetud mustuse ja roojaga, toad olid kottpimedad, koerad segaduses ja ärevil. Nad ei olnud ilmselt kunagi päevavalgust näinud. Päästetud seltskonnas on 13 täiskasvanud koera ja 12 kutsikat. Õnneks on koerad nüüd heades kätes ja varjupaigatöötajad tegelevad nende käitumis- ja terviseprobleemidega iga päev. Loodame väga ka heade inimeste toetuse peale, et saaksime kõikidele koertele võimalikult kiiresti vajaliku ravi tagada,” sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Kokku võõrandas amet vastutustundetult loomaomanikult 36 koera. Neist kuus on peagi minemas teiste loomakaitseorganisatsioonide hoole alla. Viie koera tervislik seisund oli paraku niivõrd kriitiline, et nad ei pidanud vastu.

Kutsikavabrikutes ohverdatakse looma heaolu rahateenimise eesmärgil. Sellistes kohtades ei sotsialiseerita loomi, nad ei saa vajalikku arstiabi ja tavaliselt puuduvad loomadel korrektsed dokumendid, nad pole kiibistatud ega vaktsineeritud. Looma ostja ei näe neid tingimusi, kust tema uus pereliige tuleb, sest tihti kohtuvad kutsikapaljundajad ostjaga avalikus kohas või müüvad kutsikaid lausa turul. Kui märkad midagi sellist, siis palun teavita sellest põllumajandusametit. Tänu ühele vihjele võivad kohutavatest tingimustest pääseda väga paljud abitud loomad.

Varjupaikade MTÜ alustas annetuskampaaniat ja palub heade inimeste abi, et tasuda koerte ravi ja operatsioonid. Vaata SIIT, kuidas saad sina koeri aidata.

Head Uudised GoodNews