1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Lasterikkad pered otsivad taas peresõbralikke toidukohti
Lasterikkad pered otsivad taas peresõbralikke toidukohti

Lasterikkad pered otsivad taas peresõbralikke toidukohti

Eesti Lasterikaste Perede Liit lükkas juba kolmandat aastat järjest hoo sisse peresõbraliku toitlustusasutuse kampaaniale. Eesmärk on leida üles ja tunnustada restorane ja kohvikuid üle Eesti, kes oma tegemistes ja toimetamistes pööravad igapäevaselt tähelepanu lastega peredele.

„Peresõbralik toidukoht on mugav ja põnev igas vanuses lastega peredele, seal valmistatakse toit tervislikult ja maitsvalt ning see serveeritakse isuäratavalt. Ootame kandideerima hubaseid kohti, kus on arvestatud laste vajadustega – olgu see lastetooli, mängunurga või tegeluskomplekti olemasolu aga ka teenindaja külalislahkus ning sõbralik meel ka pisemate külastajate küsimustele vastates,“ ütles Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. „Märgise väljaandmisega panustame peresõbralikuma ühiskonna kujundamisse, kus märgatakse ja väärtustatakse lastega peresid.“

Foto: A.Raudjalg

Peresõbraliku toidukoha märgisele on oodatud kandideerima kõik restoranid ja kohvikud üle Eesti, kes näevad lastega peresid oma kliendina. Väärilised toidukohad selgitavad välja Eesti lastega pered juunikuuks.

  • Toidukohtade kandideerimine on avatud 20. märtsini, registreerida saab SIIN!
  • Samuti oodatakse peresõbralike toidukohtade soovitusi Facebookis SIIN!

Peresõbraliku toidukoha märgist antakse tänavu välja kolmandat korda. 2022. aastal pälvisid tiitli 40 toidukohta üle Eesti: Arensburg restoran, Bopp kohvik, Brasserie 11, Cafe Truffe, Chameleon kohvik-lounge, City Grill house, Clos resto, Hapsal Dietrich, Juulamõisa kohapärimuskohvik, kohvik Fellin, kohvik Johanna, kohvik Pannukas, kohvik Spargel, kohvik Ukas, Kõrgessaare sadamakohvik, Lore Bistroo, Oko resto, pagaritöökoda Leivakas, pererestoran ja kohvik Claudz, restoran Pann ja Kook, Reimani kohvik, restoran Allee, restoran Lucca, restoran Nero, Ristorante Flavore, Rohuaia kohvik, Saaremaa Veski, Seto Tsäimaja, Snoob resto, Statka resto, Stedingu kohvik, Tikupoiss restoran, Tuuletorni kohvik Ruudi, Vaga Mama, Villa Ammende, Villa Maria ning Vorstid & Vahvlid köök & baar.

Perede suurimate lemmikutena toodi esile Tulivee restoran Ida-Virumaal, Ugandi resto Otepääl ning GoSpa restoran Saaremaal.

Head Uudised GoodNews