1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Mihkelson USAs: toetus Ukrainale peab kestma kuni võiduni
Mihkelson USAs: toetus Ukrainale peab kestma kuni võiduni

Mihkelson USAs: toetus Ukrainale peab kestma kuni võiduni

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson on koos oma Läti kolleegi Rihards Kolsiga visiidil USAs, kus toimuvatel kohtumistel keskendutakse Ukraina toetuse hoidmisele ja selge võidustrateegia kujundamisele; Mihkelsoni sõnul on USA senaatorite ja esindajatekoja liikmete arvamus oluline, sest ainult Kongress saab teha Ukraina jätkuva toetamise rahastamise otsuseid.

Mihkelsoni sõnul on Eesti nagu ka Läti ja Leedu ühed aktiivsemad Ukraina toetajad, kes panustavad palju ka enda kaitsesse. “Kinnitame kohtumistel enda pühendumust nii heade suhete hoidmisele ja arendamisele USAga, liitlaskohustuste jätkuvale täitmisele kui ka Ukraina edasisele toetamisele. Muu hulgas kutsume kasutama Ukraina toetuseks Venemaa arestitud varasid,” ütles ta ja lisas, et Ukraina vajab toetust nii kaua, kuni on sõja võitnud.

Täna esineb Mihkelson kõnega Balti riikide, Ukraina ja Iisraeli toetuseks korraldataval üritusel, kus osalevad USA senaatorid ja esindajatekoja liikmed, aga ka USA välis- ja kaitsepoliitika asjatundjad ning saatkondade, Välisministeeriumi, mõttekodade ja huvigruppide esindajad.

Head Uudised GoodNews