Avaleht Kultuur Nõmme tähistab vabariigi aastapäeva Estonia kontserdisaalis
Nõmme tähistab vabariigi aastapäeva Estonia kontserdisaalis

Nõmme tähistab vabariigi aastapäeva Estonia kontserdisaalis

Nõmme linnaosa valitsus korraldab 19. veebruaril Estonia kontserdisaalis kaks Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud kontserti, kuhu on oodatud Nõmme elanikud alates 60. eluaastast.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis leiab, et väärikas, üle saja-aastase ajalooga maja ja saal paneb ka end rohkem pidulikumalt tundma. „Just siin saalis sai 1919. aastal ju kokku esimene Eesti parlament – Eesti Vabariigi Asutav Kogu, seepärast tekitab Eesti sünnipäeva tähistamine just siin samas paigas alati eriliselt õige tunde,“ ütles Šillis. „Samal arvamusel on ka nõmmekad. Kuigi meil õnnestub kahele kontserdile mahutada ligi 1600 inimest, on rõõm tõdeda, et üle 1400 eaka on osavõtusoovist juba teada andnud ja pääsme sünnipäevapeole kätte saanud.“

Kontserdil esinevad Rein Rannap ja Ott Lepland. Tervitussõnad ütleb Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. Eelmisel aastal sisustasid aastapäeva kontserdi Valter Soosalu, Maria Listra ja orkester Ventum.

Traditsioonilised pidupäeva kontserdid algavad kell 16.30 ja 19. Tasuta pääsmed on Nõmme eakaid ootamas kuni 14. veebraurini linnaosavalitsuse teenindussaalis Valdeku tn 13. Lisainformatsioon telefonil 6457333.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga