Avaleht Haridus Otepää muusikakooli direktoriks valiti Helen Kirsi
Otepää muusikakooli direktoriks valiti Helen Kirsi

Otepää muusikakooli direktoriks valiti Helen Kirsi

Otepää muusikakooli direktoriks sai senine direktori kohatäitja Helen Kirsi.

Helen Kirsi on pärit Rakverest. Ta on lõpetanud Rakvere gümnaasiumi, Heino Elleri nimelise muusikakooli, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia koolimuusika erialal ja Eesti Muusikaakadeemia muusikapedagoogika magistrantuuri.

Helen Kirsi on Otepää muusikakoolis töötanud 2015. aastast lauluõpetajana. Direktorikohuseid asus ta täitma 2018. aastal. Helen mängib viiulit, klaverit ja laulab rokiansamblis Desert Queen.

Helen Kirsi märkis, et muusikakooli juhtimine on kahtlemata väljakutse: nõnda väikeses koolis on kõik töötajad kõikvõimalikes ametites, alates koolipsühholoogist kuni sekretärini välja, lisaks veel oma eriala. Peab suutma olla paindlik ja loominguline. „Mulle meeldivad väljakutsed ja eneseületamine vahel ka inimvõimetepiiril kõikudes,” ütles Helen Kirsi. „Olen vahepeal selline vanakooli õpetaja: karm ja nõudlik, eeldades tohutut pühendumist oma instrumendile. Lauljana olen mõistnud, et tehnika, segatud ausa emotsiooniga, on see, mis laval mõjub ja keerulistest olukordadest välja aitab tulla.”

Helen Kirsi leidis, et nii üldhariduskoolis kui ka muusikakoolis õpetatakse eelkõige inimeseks olemist ja loovust. Oma isiklike eeskujudega, olles ise isiksused, saavad õpetajad näidata, kuidas on võimalik toimetada, kuidas muusika avardab meeli. „Muusikakoolis õppimine arendab tõepoolest erinevaid oskusi. Sellega saavutame eesmärgid: toetada noori ja luua nende ümber turvaline keskkond, täis loovust, vastutust, kohustust, rõõmu ja armastust. Ja ehk mõne õpilase jaoks luua hoopiski elukutse,” lisas Helen Kirsi.

Otepää vallavalitsus kuulutas kevadel välja muusikakooli direktori konkursi, kuhu laekus kolm kandidaati.

Otepää muusikakool on asutatud 1975. aastal. Muusikakoolis on võimalik õppida klaverit, akordionit, viiulit, erinevaid vask- ja puupuhkpille ning klassikalist ja elektrikitarri. 2015. aastal taaskäivitati lauluõpe.

Foto: Monika Otrokova