1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Pärnu innovatsioonifond investeerib nii laste vaimsesse tervisesse kui ka tänavapildi nutikamaks muutmisse
Pärnu innovatsioonifond investeerib nii laste vaimsesse tervisesse kui ka tänavapildi nutikamaks muutmisse

Pärnu innovatsioonifond investeerib nii laste vaimsesse tervisesse kui ka tänavapildi nutikamaks muutmisse

Pärnu linn koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol viis esmakordselt ellu innovatsioonikonkurssi, mille eesmärgiks on toetada tarkade lahenduste jõudmist Pärnu linnakeskkonda. Konkursile laekus 30 ideed, millest 15 esitleti teisipäeval hindamiskomisjonile. Valitud ideede vahel läheb jagamisele 63 000 eurot.

Innovatsioonikonkursiga toetatakse ettevõtteid, mis muudavad Pärnu linnaruumi kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks ja kestlikumaks – luues selleks kas täiesti uusi lahendusi või pakkudes edasiarendust olemasolevatele toodetele ja teenustele. Lisaks rahalisele toetusele panustab linn lahendustesse nii kontaktide, infrastruktuuri kui testkeskkonna pakkumisega.

„Pärnu linn soovis toetada andekate ja ettevõtlike inimeste ideid targa linna lahenduste arendamisel. Väga hea meel on tõdeda, et innovatsioonifond võeti ettevõtjate poolt hästi vastu ning juba esimesel korral laekus 30 taotlust. Rahastuse saanud ideed on tulevikus linnakodanikele erinevates valdkondades selgelt märgatavad,” ütles Pärnu linnamajanduse ja arengu valdkonna abilinnapea Irina Talviste.

Rahastuse oma ideede elluviimiseks said Solintel (20 000 eurot), Seventh Sense (14 700 eurot), Triumf Research (14 000 eurot), Traffest (10 800 eurot) ja Fudloop (3500 eurot). Solintel arendab nutikaid tänavavalgusteid, mis on juba kasutusel näiteks Tehnopoli linnakus. Seventh Sense arendab pimedatele mõeldud uudset abivahendit, mis soodustab vaegnägijate liikumist. Triumf Research on loonud laste vaimset tervist toetava rakenduse ja plaanib selle kasutuselevõttu Pärnumaa koolides. Traffest teeb tarku liiklusmärke ja tegeleb liikumisandmete kogumise ning analüüsiga. Fudloop toob linnapilti toidujagamiskapid, mis aitavad vähendada toidu äraviskamist.

Tehnopoli eestvedamisel on juba mitmeid aastaid innovatsioonikonkurssi edukalt ellu viidud nii Tallinnas kui Kohtla-Järvel. Tänu konkurssidele on muutunud linnaruumid turvalisemaks, ressursside säästlikumaks, nutikamaks ja mugavamaks. Tehnopoli nutitehnoloogiate valdkonna juht Anu Puusaag rõõmustas selle üle, et innovatsioonifond on jõudnud tema kodulinna Pärnusse. „Hindamiskomisjon oli väga üksmeelne ja meil oli lihtne otsust langetada. Ettevõtted said oma ideid esitleda ja kuigi raha said neist vaid viis, siis vähemalt saadi oma mõtteid ja ettepanekuid Pärnu linnavalitsusega jagada ning see võib tulevikus viia samuti koostööni. Innovatsioonifondi eesmärgiks on aidata turule maailmamuutvaid tehnoloogiaid ja see ühtib ka Tehnopoli eesmärgiga,” sõnas Puusaag.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis on uued ideed linnaruumi rikastamas juba 2024. aasta suveks.

  • Järgmine innovatsioonikonkurss Tallinnas leiab aset 2024. aasta kevadel.
Head Uudised GoodNews