Avaleht Eesti elu PREEMIA 5000! Algas konkurss presidendi noore kultuuritegelase preemiale
PREEMIA 5000! Algas konkurss presidendi noore kultuuritegelase preemiale

PREEMIA 5000! Algas konkurss presidendi noore kultuuritegelase preemiale

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutas välja konkursi presidendi noore kultuuritegelase preemiale, taotlusi oodatakse 7. juunini.

5000 euro suurune preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti kultuuritegelasele või grupile, kelle loomingulised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või aidanud oluliselt kaasa Eesti ja eesti kultuuri tutvustamisele maailmas.

Kandidaate preemiale saavad esitada nii tingimustele vastavad inimesed ise kui ka nende õpetajad, kolleegid ja kultuurivaldkonnas tegutsevad organisatsioonid.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 7. juunil saata aadressil vpinfo@vpk.ee avaldus kandidaadi eluloo- ja loominguliste saavutuste kirjeldusega ning vähemalt kahe soovitusega tunnustatud kultuuritegelastelt või loomeliitudelt. Preemia statuudi leiab siit.

2002. aastal asutatud preemiat rahastab aastatel 2018–20 ettevõtja Enn Kunila. Varemalt on presidendi noore kultuuritegelase preemia pälvinud näiteks heliloojad Pärt Uusberg, dramaturg Eero Epner, luuletaja Kristiina Ehin, muusik Jalmar Vabarna, raadio- ja filmimees Jaan Tootsen jt. Mulluse preemia pälvis kunstnik Kris Lemsalu, kes esindab praegu Eestit Veneetsia kunstibiennaalil.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga