1. Avaleht
  2. Poliitika
  3. President Karis: Euroopa Liidus peame suurendama fookust julgeolekule ja kaitsele
President Karis: Euroopa Liidus peame suurendama fookust julgeolekule ja kaitsele

President Karis: Euroopa Liidus peame suurendama fookust julgeolekule ja kaitsele

President Alar Karis rääkis kohtumisel Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega Eesti jaoks olulistest Euroopa Liidu tasandi teemadest nagu Euroopa julgeoleku ja kaitse tugevdamine, Euroopa Liidu laienemiseks valmistumine, Ukraina jätkuv toetamine ja bürokraatia vähendamine. Riigipea märkis, et Euroopa Parlamendi valimistega seoses on vajalik teavitustöö kodanike kaasamiseks, mille eelduseks on Euroopa Liidu tegevuste laiem tutvustamine.

Riigipea märkis, et Euroopa Parlamendi valimistega seoses on vajalik teavitustöö kodanike kaasamiseks, mille eelduseks on Euroopa Liidu tegevuste laiem tutvustamine.

President Karis tõi kohtumisel esile vajaduse suunata Euroopa Liidu poliitikaid kujundades suuremat tähelepanu Euroopa julgeoleku ja kaitse tugevdamisele selliselt, et see vastaks paremini tänasele objektiivsele reaalsusele. „Lähenevate Euroopa Parlamendi valimiste valguses pean oluliseks, et nii uus komisjoni kui parlamendi koosseis suunaks rohkem tähelepanu ning ressurssi Euroopa julgeolekule ja kaitsele,“ ütles president Karis. „Senisest veelgi enam tuleb ka parlamentaarses suhtluses tähelepanu pöörata julgeolekule, eriti kaitsekulutuste tõstmise vajadusele, sest Euroopas käib sõda, mille algatas Euroopa Liidu naaber.“

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Lähenevate Euroopa Parlamendi valimiste valguses pean oluliseks, et nii uus komisjoni kui parlamendi koosseis suunaks rohkem tähelepanu ning ressurssi Euroopa julgeolekule ja kaitsele.

Rääkides Euroopa Liidu laienemistes märkis president Karis, et peame tegutsema selle nimel, et senised edusammud ei takerduks liidu sisemiste reformiprotsesside taha. „Loomulikult sõltub laienemine liituda soovivate riikide edusammudest vajalike muudatuste elluviimisel, kuid seda protsessi ei tohi aeglustada Euroopa Liidu enda sisemised reformid,“ ütles president Karis. „Euroopa Liidu asjade komisjon saab seda oma töös arvestada ja sellega ka laienemist soodustada.“

„Tunnustan komisjoni, et nad on omale eesmärgiks seadnud vähendada Euroopa Liidus uute ideede rakendamisel bürokraatiat ning suurendada elanike kaasamist ja läbipaistvust otsuste kujundamisel näiteks läbi avalike- ja väljasõiduistungite,“ ütles riigipea.

Tunnustan komisjoni, et nad on omale eesmärgiks seadnud vähendada Euroopa Liidus uute ideede rakendamisel bürokraatiat ning suurendada elanike kaasamist ja läbipaistvust otsuste kujundamisel näiteks läbi avalike- ja väljasõiduistungite.

Kohtumisel osalesid ELAKi esimees Liisa-Ly Pakosta, aseesimees Enn Eesmaa, liikmed Tanel Kiik, Maido Ruusmann, Kristo Enn Vaga, Hanah Lahe, Kadri Tali, Aleksei Jevgrafov ja Tiit Maran.

Head Uudised GoodNews