1. Avaleht
  2. Poliitika
  3. President Karis: keegi ei tohiks jagada parlamenti valitud erakondi õigeteks või valedeks
President Karis: keegi ei tohiks jagada parlamenti valitud erakondi õigeteks või valedeks

President Karis: keegi ei tohiks jagada parlamenti valitud erakondi õigeteks või valedeks

President Alar Karis vestles Riigikogu esimehe Jüri Ratasega ja õnnitles kõiki parlamendi liikmeid, sest täna möödub 30 aastat päevast, kui kokku tuli VII Riigikogu – esimene põhiseaduslik parlament, kes valiti Eesti iseseisvuse taastamise järel.

„Siis sai teoks see, mille kohta Liia Hänni lausus sõna- ja mõttetäpselt, et „vägivaldselt katkestatud ajaloolõim oli uuesti kokku sõlmitud“,“ ütles president Karis.

„Eesti parlamendi kõik nüüdsed koosseisud on ehitanud Eestit tugevamaks ja kaasaegsemaks,“ kinnitas ta. „Riigikogule toetub parlamentaarse Eesti olemine. Riigikogus peaks meiega kõnelema rahva hääl. Loodan, et seda häält on rohkem kuulda.“

President Karise sõnul tähendab see ka, et keegi ei tohiks jagada parlamenti valitud erakondi ja neist moodustatud koalitsioone õigeteks või valedeks, sest valiku on teinud rahvas vabadel valimistel.

„Aga nii öeldes ei võta ma rahvalt ja ajakirjanduselt õigust olla nõudlik ja ka kriitiline poliitiliste valikute suhtes, mida koalitsioon Riigikogus seadustena langetab,“ lisas riigipea.

„Mina näen Riigikogu vastutust ja kohustust mitte vaadata Eestit ainult nelja-aastases ajapiiris, valimistest valimisteni, vaid ülesanne peaks ikka olema vaadata aastakümnete kaugusele ette. Siis Eesti kestab ja püsib kindlalt,“ ütles president Karis.

Head Uudised GoodNews