1. Avaleht
  2. Haridus
  3. President Karis: koolivõrgu eduka korrastamise üks eeldus on omavalitsuse ja kogukonna koostöö
President Karis: koolivõrgu eduka korrastamise üks eeldus on omavalitsuse ja kogukonna koostöö

President Karis: koolivõrgu eduka korrastamise üks eeldus on omavalitsuse ja kogukonna koostöö

“Kui tugev kogukond tahab, oskab ja suudab pidada kohalikku kooli, mida omavalitsus enam vajalikuks ei pea, siis kas ja kuidas me saame lapsi ja nende vanemaid aidata?” küsis president Alar Karis Kadriorus kohtumisel haridus- ja teadusministri Kristina Kallasega.

Riigipea sõnul võiks Lääneranna valla sügisest ametlikult suletud Metsküla Algkool, mille õpilased on praegu seniste õpetajatega mitteametlikult koduõppel ja kus kogukond arutab erakooli asutamist, saada lõpuks heaks näiteks, kuidas kogukond ja omavalitsus haridusministeeriumi nõustamisel jõuavad kokkuleppele, mis seab esikohale laste huvid.

“Eesti koolivõrk vajab korrastamist. See tähendab mitmes kohas valusaid otsuseid. Aga iga kool on eriline, nii tuleb ka väikeste koolide sulgemisel igat juhtumit eraldi kaaluda ning vajadusel olla kohalikele elanikele ja ka kohalikule omavalitsusele nende laste haridustee korraldamisel abiks,” ütles president Karis.

Kohtumisel lepiti kokku, et haridus- ja teadusministeeriumi töötajad proovivad tuua ühe laua taha Metsküla Algkooli jätkamist toetava kogukonna ja Lääneranna vallavalitsuse esindajad, et kõik oleksid ühes inforuumis ning et leida õiguslikult pädev lahendus sealsete laste koolitee jätkamiseks ja kogukonna tahte korral erakooli loomiseks. “Koolivõrgu eduka korrastamise üks eeldus ongi ju omavalitsuse ja kogukonna koostöö,” sõnas president Karis.

  • Minister Kristina Kallas tutvustas riigipeale ka õpetajate palgaküsimuse võimalikke lahendusi. Kohtumisel räägiti samuti eestikeelsele haridusele üleminekust, pedagoogide järelkasvust, kutsehariduse tulevikust, koolipsühholoogide nappusest ja omavalitsuste kui koolipidajate vastutusest.
Head Uudised GoodNews