1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. President Karis sõidab kuninganna Elizabeth II matustele
President Karis sõidab kuninganna Elizabeth II matustele

President Karis sõidab kuninganna Elizabeth II matustele

President Alar Karis sõidab täna koos abikaasaga Briti kuningakoja kutsel Londonisse, et osaleda homme kuninganna Elizabeth II matusetalitusel.

„Elizabeth II, kelles olid ühendatud kuninglik väärikus ja inimlik huumoritaju, on olnud paljudele eeskujuks oma targa, tasakaaluka, sooja ja südamliku suhtumisega. Ta juhtis Briti kuningakoja vankumatult 21. sajandisse, hoides korraga traditsioone ja tunnistades samas maailma muutumist. Nii näitas Elizabeth II meile kõigile, kuidas kasvada avatumaks, kaasaegsemaks ja seejuures mõista püsivuse väärtust,“ sõnas president Karis.

„Kõige kauem troonil olnud Briti monarhina jättis ta Euroopa ja maailma ajalukku erilise pärandi. Oma täieliku pühendumisega riigile ja rahvale oli ta mitmele põlvkonnale innustajaks ja moraalseks toeks,“ ütles Eesti riigipea.

President Karise sõnul jääb Eesti rahvas mäletama kuninganna Elizabeth II sooja ja sõbralikku külaskäiku Eestisse 2006. aasta sügisel, mis oli Ühendkuningriigi ja Eesti pikaajalise ja tiheda sideme sümboliks.

Täna õhtul osaleb Eesti riigipea koos abikaasaga Londonis kuningas Charles III vastuvõtul.  

Head Uudised GoodNews