Avaleht Eesti elu Purgiavaja, haarats või seljapesija? Kaasaegsed abivahendid praktilisteks kinkideks
Purgiavaja, haarats või seljapesija? Kaasaegsed abivahendid praktilisteks kinkideks

Purgiavaja, haarats või seljapesija? Kaasaegsed abivahendid praktilisteks kinkideks

Üha enam soovitakse leida sõbrapäeva eel lähedastele kingiks midagi põnevat, millel oleks kingi saajale ka praktiline väärtus, kuid mis ei koormaks rahakotti.

“Liikumiserivajadustega inimestele ja eakatele mõeldes tasub otsida kingituseks midagi, mis aitaks neil igapäevaselt paremini toime tulla. Haarats, soki jalgatõmbaja, purgiavaja või seljapesija on vaid mõned näited praktilistest kingitustest,” räägib Invaru abivahendikeskuse klienditeenindaja Siiri Kaska. “Samas on tegemist ustavate abimeestega, mis toetavad vanemas eas inimest, kel pole igapäevaseid toiminguid enam nii kerge sooritada.”

Ideid praktilisteks kinkideks

Haarats – kätetalitluse ja liigesliikuvuse vähenemise korral on haarats abiks kuni 1 kilo kaaluvate esemete haaramisel. Haaratsi käepide on 90-kraadise nurgaga ja lisatoega küünarvarrele.

Abistavad söögiriistad – eakamale kingisaajale sobib tähtpäevaks näiteks kõrge servaga taldrik, kust toit ei lähe söömisel kergesti üle ääre ning mida on mugav kasutada nii abivajajal kui ka teda toitval abistajal. Samuti on võimalik leida kingiks spetsiaalseid joogitopse ja pisut raskemaid lusikaid, kahvleid ja nuge, mida on lihtne käes hoida näiteks neil, kelle käed värisevad. Nupukaks abivahendiks on ka kahe soonega purgiavaja, mis aitab vähendada kasutatavat lihasjõudu ja koormust liigestele. Kaane avamiseks lükatakse purk soonde, selle kaas lukustub ja avaneb lihtsalt purki keerates.

Seljapesusvamm – ovaalne ja soontega käepidemega seljapesusvamm ei ima vett endasse ja on seega kerge ja tasakaalus, isegi märjana. Kaares kuju võimaldab kasutada svammi selja pesemiseks mugavalt ka inimesel, kelle käte liikuvus on vähenenud.

Külma ilma nahahooldusvahendid – külma ilma tarbeks mõeldud pehmendava toimega kätekreemides on palju taimseid õlisid, mistõttu imenduvad need kiiresti ega tee käsi rasvaseks. Samas niisutavad ja kaitsevad kreemid nahka külmast ilmast tekkivate kahjustuste, naha ketendamise ja kuivamise eest.

Lihtsad kodused treeningvahendid – nii seljavalu kui ka muid lihasvalusid saab leevendada lihtsate kodus kasutatavate vahenditega, mille abil keha päeva jooksul liikumises hoida. Näiteks saab teha kodus harjutusi lintekspanderi ehk kummilindiga. Samuti aitab õlavöötmevalusid leevendada massaažipall, millega valulikke piirkondi masseerida.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga