Avaleht Eesti elu Siseministeerium soovitab enne Riigikogu valimisi oma rahvastikuregistri andmed üle vaadata
Siseministeerium soovitab enne Riigikogu valimisi oma rahvastikuregistri andmed üle vaadata

Siseministeerium soovitab enne Riigikogu valimisi oma rahvastikuregistri andmed üle vaadata

Siseministeerium soovitab inimestel enne Riigikogu valimisi oma elukohaandmed ja e-posti aadress rahvastikuregistris üle vaadata. See on oluline selleks, et valija saaks hääletada just oma kodukohas sealsete kandidaatide poolt ja et temani jõuaks hääletamisega seotud informatsioon.

Valija kantakse valijate nimekirja ja talle määratakse valimisringkond nende andmete alusel, mis on rahvastikuregistris 3. veebruari seisuga. Seetõttu on oluline, et selleks ajaks oleks kõigil õiged elukohaandmed rahvastikuregistris olemas. Kui elukoht on muutunud, saab rahvastikuregistri e-teenuste portaalis SIIT esitada uue aadressi. Elukohateate võib esitada ka elukohajärgsele valla- või linnavalitsusele kohapeal või saata postiga.

Õiged andmed rahvastikuregistris on olulised ka selleks, et valijani jõuaks valimiste teabeleht, mis saadetakse veebruari lõpus. Teabelehe eesmärk on anda üldist infot hääletamisõiguse kohta, samuti on lehel märgitud kõigi hääletamisruumide asukohad valija elukohajärgses omavalitsuses või Tallinna linnaosas. Need, kel on ametlik @eesti.ee e-posti aadress suunatud või on e-posti aadress rahvastikuregistris, saavad teabelehe e-kirjaga. Nendele, kelle e-posti aadressi teada ei ole, saadetakse teabeleht paberil. Teabeleht jõuab valijateni hiljemalt 23. veebruaril.

Riigikogu valimistel saavad oma hääle anda valimispäevaks 18-aastaseks saanud Eesti kodanikud.

Riigikogu valimised toimuvad 5. märtsil. Valimisnädal algab esmaspäeval, 27. veebruaril ja koosneb kuuest eelhääletamise päevast ning lõpeb pühapäeval, valimispäeval. Eelhääletamise perioodil on võimalik oma hääl anda ka elektrooniliselt.