Avaleht Eesti elu Tallinn palub rahvastikuregistri toimingutel eelistada elektroonilist suhtlemist
Tallinn palub rahvastikuregistri toimingutel eelistada elektroonilist suhtlemist

Tallinn palub rahvastikuregistri toimingutel eelistada elektroonilist suhtlemist

Tallinna Perekonnaseisuamet palub tallinlastel eelistada 10. novembrini rahvastikutoiminguteks elektroonilist suhtlemist, sest osa Tallinna rahvastingutoiminguid tegevatest ametnikest on suunatud eneseisolatsiooni tõttu kaugtööle.

Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kase sõnul saab elukohateadet esitada, muuta elukohaandmeid, taotleda elukohatõendit ka e-teenusena. Isikukoodi taotlemise osas palume ühendust võtta teenuse pakkujaga (linnaosavalitsus), kuna isikukoodi e-teenusena taotleda ei saa. „Covid-19 haigestunuga möödunud nädalal kokku puutunud rahvastikutoiminguid tegevad ametnikud on suunatud eneseisolatsiooni ja teenindavad elanikke telefoni ja e-kanalite teel. Kohapeal on võimalik rahvastikutoiminguid teha linnakantselei teenindussaalis ja kõikides linnaosavalitsustes, välja arvatud Kesklinna valitsuses,“ ütles Karin Kask.

Teistes Tallinna linnaosavalitsustes peale Kesklinna valitsuse on kohapealne töökorraldus endine ning vastuvõtt jätkub.

„Palume siiski kõigi Tallinna teenindussaalide külastajatel nii enda kui ka teiste külastajate kaitseks kanda näomaski. Kui teenuse saaja unustab maski kaasa võtta, annab meie teenindaja näomask kohapeal,“ ütles Karin Kask.

Täpsem info on leitav Tallinna veebilehel.