Avaleht Poliitika Tallinna linnavolikogu andis Mihhail Kõlvarti linnavalitsusele heakskiidu
Tallinna linnavolikogu andis Mihhail Kõlvarti linnavalitsusele heakskiidu

Tallinna linnavolikogu andis Mihhail Kõlvarti linnavalitsusele heakskiidu

Tallinna linnavolikogu andis tänasel istungil heakskiidu linnapea Mihhail Kõlvarti ettepanekutele muuta linnavalitsuse struktuuri ja koosseisu, mille kohaselt väheneb abilinnapeade arv seitsmelt kuuele.

„Minu eesmärk on leida Tallinna linna juhtimisel tasakaal uuenemise ja stabiilsuse vahel. Tõin linnavolikogu ette meeskonna, milles on nii kogemust kui ka värsket verd,“ tutvustas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart uut linnavalitsuse struktuuri ja koosseisu.

Uueks linnavalitsuse liikmeks on sotsiaalvaldkonda kureerima asuv abilinnapea Betina Beškina (32), kes on seni töötanud Tallinna linnakantselei meediajuhina. „Betina Beškina on Tallinna linna heaks töötanud seitse aastat ja paistnud silma harituse, tugeva õppimisvõime ja töökusega,“ sõnas Mihhail Kõlvart. Beškina on sündinud Tartus, lõpetanud Tallinna Ülikooli andragoogika erialal (täiskasvanuõpe) ja tegutsenud varasemalt mitmetes venekeelsetes kanalites ajakirjanikuna.

„Üks põhimõtteid oli jätkata pisut väiksema linnavalitsuse koosseisuga ja roheliste otsus linnavalitsusest taanduda tekitas selle võimaluse,“ ütles Mihhail Kõlvart. „Ma tänan abilinnapea Züleyxa Izmailovat tema senise panuse eest, seda eriti päikesepaneelide projekti juurutamise ning mahetoidu algatuse käimalükkamise eest.“ Kõlvart kinnitas, et Erakond Eestimaa Rohelistega koalitsioonilepingus kokku lepitu viiakse ka ellu.

Uues linnavalitsuses toimub mõningane tegevusvaldkondade ümberjagamine. Abilinnapea Aivar Riisalu jätkab ettevõtluse alal, tema vastutusalasse lisandub jäätmevaldkond, mis oli eelnevalt Izmailova alluvuses.

Abilinnapea Kalle Klandorf jätkab kommunaalvaldkonna juhina, lisaks hakkab ta juhtima keskkonnavaldkonda. Keskkonnaamet ja kommunaalamet liidetakse. Abilinnapea Andrei Novikov hakkab lisaks linnaplaneerimisele juhtima ka linnatranspordi valdkonda. Eha Võrkjätkab linnavara ala abilinnapeana, samuti töötab Vadim Belobrovtsev edasi hariduse, noorsootöö, kultuuri, spordi ja integratsiooni alal.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga