1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Tallinnas jätkub loengusari „Peidetud ajalugu. Uurija muuseumis“
Tallinnas jätkub loengusari „Peidetud ajalugu. Uurija muuseumis“

Tallinnas jätkub loengusari „Peidetud ajalugu. Uurija muuseumis“

Tallinna LinnamuuseumTallinna Linnamuuseumis toimuv sarja teine loeng leiab aset 18. oktoobril algusega kell 14 Neitsitorni lektooriumisaalis (Lossi plats 11/Lühike jalg 9a).

Tartu Ülikooli õppejõud, arheoloog Ain Mäesalu räägib teemal „Mida põnevat pakub Lambert Glandorfi maalitud Mustpeade epitaaf tallinlaste relvastusest ja 1560. aasta lahingust Jeruusalemma mäe taga“.

Lambert Glandorfi maalitud Mustpeade epitaaf, mis loodi Tallinna Mustpeade vennaskonna kümne liikme mälestuseks, kes langesid 11. septembril 1560. aastal nn Jeruusalemma mäe taga peetud lahingus, on peale kõige muu ka väga väärtuslik sõjaajaloo allikas. Lisaks seda lahingut kajastavale informatsioonile annab ta uudseid andmeid Liivimaa sõja aegse lahingutaktika, relvastuse ja kaitsevarustuse kohta. Kui maalil kujutatut võrrelda veel kirjalike allikate teadete ja arheoloogiliste leidudega, siis ilmneb isegi üllatusi.

Loengusarja „Peidetud ajalugu. Uurija muuseumis“ käivitas Tallinna Linnamuuseum septembris. Ettekannetega esinevad oma ala tuntud teadlased (ajaloolased, arheoloogid, kunstiteadlased jt), kes on kasutanud oma uurimustes muuseumi kogusid.

Sissepääs vaba. Eelregistreerimine telefonil 6104171; 6155193 või e-posti aadressil pia.ehasalu@linnamuseum.ee

Infot loengute kohta vt. www.linnamuuseum.ee/linnamuuseum/loengud

Loengusarja toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Head Uudised GoodNews