Avaleht Eesti elu Tartu juhatab reedel sisse Tammelinna päevad
Tartu juhatab reedel sisse Tammelinna päevad

Tartu juhatab reedel sisse Tammelinna päevad

Tammelinna päevad26. septembri keskpäeval algavad Tammelinna päevad, mille raames jagub erinevaid ettevõtmisi nädalaks.

Väärtustades Kultuuriministeeriumi poolt ellu kutsutud liikumisaastat, kutsub Tartu reedest lõunapausi sisustama ühise jalutuskäiguga ajaloolise Tamme mõisa härrastemaja juurest Tamme staadionile, kus tutvustatakse ka laupäevaseid kehakultuuri ja tervisekontrollialaseid ettevõtmisi.

Tööpäeva lõpus toimub koolis kodulookonverents, kus kuuleb mõndagi huvitavat Tamme mõisa ajaloost, millest on alal küllaltki vähe kirjalikke teateid. Kooli saab jääda kauemakski, sest jätkuvad Teadlaste Öö põnevad ettevõtmised.

Kümme aastat on Tammelinna päevad toimunud Vana-Tammelinna ja Kesk-Tammelinna asumites, tänavu on tegevused laienenud Uus-Tammelinna – välikino saab vaadata Tamme puiestee lõpus, Raudtee ja Tammetõru tänavate ristmikul.

Esmakordselt saavad tartlased Tammelinna päevade raames külastada ka Tartu Kristlikku Põhikooli, kus eluterve inimese olemusest mõtiskleb Tõnu Lehtsaar.
Traditsiooniliselt jätkuvad menukaks osutunud kohtumisõhtud tuntud tammelinlastega.

Traditsiooniliselt kutsutakse ka tänavu end värskes õhus ühe- ja mitmekaupa liigutama ja linna heakorda panustades kokku koguma väärtuslikud tammetõrud Elistvere Loomapargile talvevarude täiendamiseks.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga