Avaleht Eesti elu tARTu poes avaneb Silja Truusi näitus „Elulootus“
tARTu poes avaneb Silja Truusi näitus „Elulootus“

tARTu poes avaneb Silja Truusi näitus „Elulootus“

tARTu poes avatakse 14. oktoobril, kell 18 Silja Truusi näitus “Elulootus”, kus saab näha nii skulptuure, maale kui installatsiooni.

“Elulootus” tegeleb elususe mõistega, püüdes tõsta esile neid eluvorme ja elusolemise aspekte, mille olemasolu ja tähtsust inimene sageli ei teadvusta. „Nii võib neis töödes näha imetlust meiega paralleelselt eksisteeriva mikroorganismide maailma ja meie enda keharakkude vastu,“ selgitab Silja Truus teemavalikut ning lisab „Sõnal ‘elulootus’ on eesti keeles ka teine tähendus, ‘eluloo puudumine’, mis viitab vajadusele loobuda sellest narratiivist, mille peategelane on inimkond ja mida oleme endale tuhandeid aastaid jutustanud. Kui inimesed suudaksid loobuda tungist võimutseda kogu muu looduse üle, siis oleks meil ehk lootust leida uus suhe eluga.“

Silja Truus lõpetas kunstiõpingud 2011. aastal Londonis, Ühendkuningriigis, kus ta on oma skulptuuride ja installatsioonidega osalenud 2009—2017 kümnekonnal näitusel. Alates 2018. aastast elab Silja taas Eestis, tema esimene isikunäitus Eestis toimus eelmisel aastal Viinistu Kunstimuuseumis.

Oma töödes käsitleb kunstnik varjatud ja sügavalt emotsionaalseid reaktsioone inimeseksolemise kõige fundamentaalsematele kogemustele. Vormilt on need teosed sageli inspireeritud traditsionaalsest kunstist, mõjudes lihtsa ja spontaansena. Silja on tavapärasemate materjalide, nagu pronks ja kivi, kõrval kasutanud palju ka leitud ja taaskasutatud objekte. Käesolevast aastast töötab Silja ka tARTu poes galeristina. Silja on Eesti Kujurite Ühenduse liige.

Silja Truusi näitust saab näha kuni 7. novembrini. tARTu pood on avatud teisipäevast neljapäevani kell 12-18 ning reedel ja laupäeval kell 12-23, aadressil Kastani 42, Tartu. tARTu poes saab näha, kuulata, lugeda ja kaasa osta rohkem kui 40 looja teoseid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga