Avaleht Eesti elu TARTU TANTSIB I Tartu talvise tantsupäeva kavas on 14 lemmikut
TARTU TANTSIB I Tartu talvise tantsupäeva kavas on 14 lemmikut

TARTU TANTSIB I Tartu talvise tantsupäeva kavas on 14 lemmikut

14. detsember toob Tartu raekoja platsile oma lemmiktantse tantsima üle 800 talvisele tantsupäevale registreerunud osaleja.

Kell 13 algavat ühist tantsimist kaunistavad elava muusikaga Tiit Kikas, Cätlin Mägi ja Allan Jakobi.

Tartus on saanud toredaks tavaks, et detsembrikuu teisel pühapäeval kohtuvad kesklinnas sajad rahvatantsijad. Raekoja platsi munakividel saavad kokku pärimus ja triibuseelikud, rõõmsad inimesed, punased põsed ning hea elav muusika.

Tänavuse Tartu talvise tantsupäeva repertuaari valisid ühise tantsimise kunstilise juhi Kelli Kärsna ettepanekul tantsijad ise. Seetõttu kannabki kaheteistkümnes talvine tantsupäev nime „Rahva Tantsud“ ning ühisele esitamisele tulevad sellised lemmikud nagu „Reilender“, „Kaera-Jaan“, „Oige ja Vasemba“, „Perekonnavalss“, „Terve vald“ jpt.

Saateansambli kutsus tantsupäevaks kokku Tiit Kikas. Koos temaga musitseerivad laupäeval raeplatsil Cätlin Mägi ja Allan Jakobi.

Tund aega tantsimist on tantsupäevalistele kindlasti liiga vähe ning seetõttu jätkub pidu simmaniga Püssirohukeldris, kus kell 14.30 alustavad mängimist muusikud Matis ja Laurits Leima. Simmani sissepääs on tasuta, aga soovitame broneerida laua.

Lisaks toimub 14. detsembril kell 11–16 Küüni tänaval ka jõululaat.

Valgusküla ja Tartu jõuluaja programmi näeb SIIT.

Tartu jõuluküla on avatud 10. jaanuarini 2020.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga