Home Eesti elu Tuvi pargis avati Saksamaa ja Eesti sõprussuhete märgina sõbrakarukuju
Tuvi pargis avati Saksamaa ja Eesti sõprussuhete märgina sõbrakarukuju

Tuvi pargis avati Saksamaa ja Eesti sõprussuhete märgina sõbrakarukuju

Saksamaa ja Eesti tähistavad tänavu diplomaatiliste suhete 100. ja nende suhete taastamise 30. juubelit, mispuhul kinkis Saksamaa Liitvabariigi suursaatkond Tallinna linnale sõbrakaru (Buddy Bear) kuju, mille kujundas kunstnik Julia Valtanen.

Tuvi Karu nime kandva kuju avasid 31. augustil Tuvi pargis Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christiane Hohmann, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm ja Eesti välisministeeriumi Euroopa osakonna 1. büroo direktor Andre Pung.

Christiane Hohmanni sõnul on sõbrakarud rahvastevahelise sallivuse ja mõistmise sümbolid: „Eesti sõbrakaru kujundas kunstnik Julia Valtanen. Selle põhisõnum on õnnetunde ja optimismi loomine. Olen väga rõõmus, et saan meie kahe riigi sõbralike suhete aastapäeva puhul selle karukuju Tallinna linnale kinkida.”

Mihhail Kõlvart avaldas rõõmu, et äsja värskenduskuuri läbi teinud Tuvi park saab pilkupüüdva täienduse. „Tallinn kuulub nüüdsest nende arvukate linnade hulka maailmas, kelle linnaruumis rõõmustab linlaste ja linnakülaliste pilku sõbrakaru. Lisaks toredale uuele objektile linnaruumis on veelgi olulisem selle karu kui sümboli tähendus – on ju tegemist käegakatsutava märgiga, mis tuletab meile meelde, et meil on siin muutlikus maailmas sõpru ja liitlasi,“ tähendas Kõlvart.

„Tuvi park on muutunud aasta aastalt üha kaunimaks ja populaarsenmaks. Talvel kõrgusid siin ajutise iseloomuga jääskulptuurid, mis eriti õhtul valgustatuna inimestele palju rõõmu valmistasid,“ ütles Monika Haukanõmm. „Mul on hea meel, et üks tore ja värviline loomake on siia parki nüüd ka püsivalt kolinud. Loodan, et ta linnaelanike poolt sama sõbralikult vastu võetakse. Aga veelgi olulisem on see karu kui kahe riigi sõpruse sümbol.“