1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Ukraina sõjapõgenike abistamisega hakkavad Tartus tegelema piirkonnakeskused
Ukraina sõjapõgenike abistamisega hakkavad Tartus tegelema piirkonnakeskused

Ukraina sõjapõgenike abistamisega hakkavad Tartus tegelema piirkonnakeskused

31. oktoobril lõpetas tegevuse Tartus Ülikooli tn 17 asunud Ukraina Infokeskus. Edaspidi saavad kõik ajutise kaitse saanud ukrainlased pöörduda sotsiaal- ja tervishoiuosakonna elukohajärgsetesse piirkonnakeskustesse.

Ukraina Infokeskuses tegelesid sõjapõgenike abistamise ja nõustamisega Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna koordinaatorid. Keskuse tegevust rahastati Euroopa Sotsiaalfondi projektist  “Sõjapõgenike koordinatsioon Tartu linnas”, mis kestis 1. novembrist 2022 kuni 31. oktoobrini 2023.

Nüüdsest saavad Ukraina sõjapõgenikud pöörduda sotsiaal- ja tervishoiuosakonna elukohajärgsetesse piirkonnakeskustesse, kus antakse abi teenuste ja toetuste osas ning nõustatakse nii tööealisi, eakaid kui ka lastega peresid.

“Tartu linn abistab sisseelamisel kõiki Tartusse saabunud rahvusvahelise kaitse saanud inimesi,” ütles sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Merle Liivak. “Tegevus jätkub koostöös Sotsiaalkindlustusametiga ning seda rahastatakse Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi (AMIF) vahenditest.”

Monika Kuzmina Hea sõna saadik, GoodNews looja ja meediapartner