Home Arvamus ÜLESKUTSE! Karskusliidu üleskutse: jõuame koos elusa ja tervena ka sügisesse!
ÜLESKUTSE! Karskusliidu üleskutse: jõuame koos elusa ja tervena ka sügisesse!

ÜLESKUTSE! Karskusliidu üleskutse: jõuame koos elusa ja tervena ka sügisesse!

Soovime, et suvi oleks selline, et me kõik jõuaks ka sügisesse. Et pidu, kooli lõpetamine ja jaanituli ei tähendaks iseenesestmõistetavalt alkoholi ja sellega liialdamist. Et vaba aega ei sisustataks viisil, mis välistab selle mäletamist järgmisel päeval. Et me õpiksime väärtustama inimesi meie kõrval ja omaenda tervist ning tulevikku.

Paraku teame me faktina, et alkoholiga seotud õnnetused ja surmad soojadel ja ilusatel suvepäevadel viivad meie hulgast kindla arvu inimesi, kes tänavust sügist enam ei näe. See on statistiline fakt. Uppumised, liiklusõnnetused, rasked vigastused tulevad jälle. Aga oluline on mäletada, et need on kõik ennetatavad. Täna saame veel otsustada teisiti.

Kui mingist hetkest võib sinu kodupoes alkohol minna odavamaks, ära lase oma elu kujundada alkoholi taskukohasuse või kättesaadavuse argumentidel. Otsusta oma tervise ja heaolu kasuks. Veena ka oma lähedasi, oma seltskonda, tegema tervislikke otsuseid, et suvi jääks meelde positiivselt ja mitte ähmaselt.

Me kutsume kõiki Eesti inimesi tegema mõistlikke valikuid. Rumalad valikud ei too kaasa positiivseid tulemusi. Kui su sõber, või isegi vaenlane, on astumas saatuslikku sammu, siis ole sina täna selleks mõistusehääleks. Ära lase alkoholi tarbinud inimest rooli! Ära lase purjus inimest ujuma! Astu vahele, kui näed, et kedagi survestatakse alkoholi tarvitama! Näita eeskuju! Ole eeskujuks noorematele, kes sinu peale üles vaatavad!

Positiivsete muudatusteni jõutakse samm-haaval. Teeme selle sammu ja jõuame koos elusa ja tervena sügisesse!

Lauri Beekmann, Karskusliidu esimees

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *