Avaleht Eesti elu VAATA GALERIID! Valgamaad külastas USA pressi- ja kultuuriatašee Brad Hurst
VAATA GALERIID! Valgamaad külastas USA pressi- ja kultuuriatašee Brad Hurst

VAATA GALERIID! Valgamaad külastas USA pressi- ja kultuuriatašee Brad Hurst

IMG_350510.-11.detsembril viibisid maakonnas USA pressi- ja kultuuriatašee Brad Hurst ja saatkonna meedia spetsialist Mairis Tuisk. Kahepäevase visiidi käigus külastati Valgamaa erinevaid turismiobjekte, haridusasutusi, spordirajatisi, muuseume jpm.

Lisaks kohtuti Valga vene gümnaasiumi ja Otepää gümnaasiumi õpilastega. Kohtumisel tutvustas Brad Hurst noortele õppimisvõimalusi USA ülikoolides ning rääkis saatkonna tööst.

Vene gümnaasiumi noored huvitusid erinevatest haridusvõimalustest Ameerikas. Ühtlasi tunnistasid õpilased, et USA kauguse tõttu pole nad sealsetele võimalustele mõelnud, kuna kardavad, et hariduse omandamine on seal liiga kallis.

Otepää abiturientide ja meedia mooduli õpilastega vesteldi nii haridusest, meediast kui kaitsepoliitikast. Arnold Sumberg 10. b klassist uuris NATO 5. artikli usaldusväärsuse kohta. Hurst oli kindel, et NATO täielik kaitse on olemas.

Noortele sellelaadne teabepäev meeldis. Otepää koolis oli kohal ka Soome televisioon.

USA saatkonna külalised osalesid veel Valgamaa arenguorganisatsioonide ümarlaual, kus anti olulisemat infot kultuurisündmustest ning ettevõtluse käekäigust. Saatkonna esindajad väisasid nii maavalitsust, Otepää valda kui Valga Raekoda, kus kohtuti asutuse juhtidega.

Kohtumisel maavanem Margus Lepikuga arutati ettevõtluse arengu võimaluste üle ning otsiti majandusest ja kultuurist ühisosa.

Meeldejääv kokkusaamine oli Arula külas tegeleva turismiettevõtte omanikega, kus peremees on ameeriklane ja perenaine eestlanna.

Ameerika suursaatkonna esindust saatis Valga maavanem Margus Lepik ja avalike suhete juht Kaja Mõts.

VAATA GALERIID!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga