Avaleht Eesti elu Valga otsib tunnuslaulu
Valga otsib tunnuslaulu

Valga otsib tunnuslaulu

Külliki Siilak

Valga linn kuulutab välja tunnuslaulu konkursi. Parim Valgat iseloomustav laul valitakse välja avalikul kontserdil 2013. aasta 5. oktoobril Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses.

Idee ühe autori, Valga linnavolikogu esimehe Külliki Siilaku sõnul on konkursi eesmärgiks leida Valga linnale sobiv tunnuslaul, mis oleks meeldejääv ja kajastaks piirilinna Valgat nii kodu- kui ka kaksiklinnana.

Laule koos fonogrammi (esituse salvestis), nootide ja sõnadega oodatakse konkursile hiljemalt 22. augustiks. Parima laulu loojale on ette nähtud 777 euro suurune preemia, lisaks antakse välja eriauhindu ja valitakse publiku lemmik.

Muusika ja laul on Valgas olnud pika ajaloo vältel alati au sees. On ju esimesed eestlastest tuntud heliloojad ja silmapaistvad kultuuritegelased saanud oma muusikalise hariduse Valgas (Walc) tegutsenud Janis Cimze seminarist (Liivimaa kihelkonnaõpetajate ja köstrite seminar), seega võime Valgat teatud mõttes Eesti muusikaajaloo hälliks pidada. Muljetavaldav Valga linna ajalugu võiks ajendada poeete kirjutama luuletusi ja heliloojaid looma laule.

Kaksiklinna 420. aastapäevaks valmis tunnuslause „Valga: 1 linn, 2 riiki” ja lendavat linavästrikku kujutav logo, mis sobib hästi kahe linna sümboliks kuna Valga linna kaart meenutab ülalt vaadates linnu kuju ja naabrid lätlased on valinud linavästriku oma rahvuslinnuks.
Valga linn kutsub kõiki heliloojaid andma oma panust Valga tunnuslaulu loomisesse, et see laul saaks kõlada järgmisel aastal 430. aastapäeva tähistaval linna sünnipäeval.

Konkursi juhend aadressil: http://www.valgalv.ee/et/Uudised&nID=2758

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga