Avaleht Eesti elu Välisminister Liimets kohtus Leedu piirivalvele appi saabunud ESTPOL5-ga
Välisminister Liimets kohtus Leedu piirivalvele appi saabunud ESTPOL5-ga

Välisminister Liimets kohtus Leedu piirivalvele appi saabunud ESTPOL5-ga

Välisminister Eva-Maria Liimets külastas täna õhtul, 7. juulil Leedus Pabrades välismaalaste registreerimiskeskust ja kohtus Leetu saabunud Eesti politseiüksuse ESTPOL5-ga.

„Mul oli väga hea meel kohtuda ESTPOL5 liikmetega ja tänan neid, et nad olid esimesel võimalusel valmis Leedu piirivalvele appi tulema. Nende panus on otsene näide Eesti ja Leedu väga lähedastest suhetest ning sellest, kuidas teineteist rasketes olukordades toetame. Valgevene režiimi surve Leedule on väga üheselt ka Eesti mure,” ütles välisminister Liimets.

„Meie jaoks on vastuvõetamatu, et Valgevene režiim asus oma hiljutisi ähvardusi teoks tegema ja kasutab inimkaubandust oma Euroopa Liitu kuuluva naabri vastu poliitilise mõjutusvahendina. See olukord seab suure koormuse nii Leedu piirivalvele kui ka riigile, kes on kehtestanud hädaolukorra ja otsib rändekriisile lahendust. Arutasime neid küsimusi tänasel kohtumisel põhjalikult Leedu välisministri Gabrielius Landsbergisega, kes andis meile ülevaate kujunenud olukorrast ja nende riigi rändesurvega toimetulekust. Leppisime kokku, et tõstatame selle küsimuse uuel nädalal toimuval Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel,” ütles Liimets.

Välisminister Liimets kohtus kümneliikmelise ESTPOL5 meeskonnaga Pabrade välismaalaste registreerimiskeskuses, kus arutati rändesurvet Leedu-Valgevene piiril ka Leedu ase-siseminister Arnoldas Abramavičiusega ning piirivalve ja välisministeeriumi esindajatega.

„Kinnitasin, et Eesti on valmis Leedut rändesurvega tegelemisel aitama ning arutab meie võimalusi selleks homsel valitsuskabineti nõupidamisel,“ ütles Liimets.