Avaleht Tunnustus Tartu toetab rahvakultuuri harrastajaid 100 000 euroga
Tartu toetab rahvakultuuri harrastajaid 100 000 euroga

Tartu toetab rahvakultuuri harrastajaid 100 000 euroga

Tartu
Foto: Shutterstock

Linnavalitsus kinnitas Tartu linna 2018. a eelarvest rahvakultuurialast huvitegevust korraldavate ühingute aastase toetuse kogusummas 104 113 eurot, mis on sama suur kui eelmisel aastal. Parimaid ergutatakse saavutustoetustega.

Saavutustoetuste saajate seast paistsid valdkondadena silma koorilaul ja harrastusteater, mõlemast nimetati enam kui üks Tartu linna esinduskollektiiv.

Kõrgeima saavutustoetuse vääriliseks tunnistati ja esinduskollektiiviks nimetati koorimuusika valdkonnas E STuudio Noortekoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor ja Elleri tütarlastekoor, rahvatantsu valdkonnas Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel, folkloori valdkonnas folkloorirühm Maatasa, harrastusteatri valdkonnas Tartu Üliõpilasteater ja Vilde Teater ning käsitöö valdkonnas Hestia niplispitsiring. Kõrgeima saavutustoetuse suurus on 3000 eurot, järgmised toetused jäävad vahemikku 1025 – 1800 eurot. Selle kohta, millistele ühingutele saavutustoetust määrata, tegi linnavalitsusele ettepaneku erialaliitude ja linnavalitsuse esindajatest ning valdkonnaspetsialistidest koosnev komisjon.

Pearaha maksab linn rahvakultuuriühingutele 7-26-aastase ja üle 60-aastase tartlasest harrastaja eest. Tänavu toetab linn pearahaga 505 lapse ja noore ning 267 eaka rahvakultuurialast huvitegevust, mis on kokku 9 inimese võrra vähem kui möödunud aastal. Koguarvus on suurenenud toetatavate eakate arv.

Tänavu taotles linnalt huvitegevuse korraldamise toetust 44 nõuetele vastanud kultuuriühingut, mille juures tegutseb kokku 63 rahvakultuuriringi kokku 2458 osalejaga.

Kommentaarid