Home Haridus Haridusprogramm Ettevõtlik Kool nimetas tänavuseks kuldpartneriks rahandusministeeriumi
Haridusprogramm Ettevõtlik Kool nimetas tänavuseks kuldpartneriks rahandusministeeriumi

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool nimetas tänavuseks kuldpartneriks rahandusministeeriumi

Rahandusministeerium pälvis Ettevõtliku Kooli kuldpartneri tunnustuse.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool tunnustab ministeeriumi finantskirjaoskusealase koostöö eest. Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik ja rahandusministeerium panid 2020. aastal aluse Eesti esimesele õpetajate rahatarkuse mentorklubile, mis tänavu laienes üle-eestiliseks. Klubi tegevustest võtab sel õppeaastal osa üle 170 õpetaja, enamik neist Ettevõtliku Kooli võrgustiku õppeasutustest.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhil Heidi Uustalul on hea meel, et ministeeriumiga koostöös on õnnestunud välja töötada vajalik programm, mis aitab õpetajaid antud teemal koolitada ja nende kaudu jõuda noorteni. „Hea finantskirjaoskus ehk rahatarkus aitab noortel paremini rahaasju mõista ja sellega seotud riske teadvustada,“ selgitab Uustalu. Tema sõnul on see oluline, et parandada noorte enda ja ka terve ühiskonna rahalist heaolu ja toimetulekut.

Eelmisel aastal läbi viidud pilootprojekt näitas, et programm on vajalik ja õpetajate huvi selle vastu suur. Esimesel aastal toimusid mentorklubid Läänemaal, Võru- ja Põlvamaal ning Ida-Virumaal. „Osalenud õpetajad hindasid kõrgelt, et teemasid käsitleti läbi eluliste ülesannete, mis suunas neid praktiliselt mõtlema, kuidas siis ikkagi oma ainetundidesse rahatarkuse teemasid integreerida. Tuge ja häid näpunäiteid saadi ka üksteiselt. Ühiselt jõuti tõdemuseni, et rahatarkus on praeguses maailmas võiks öelda isegi et hädavajalik ja õpetajate roll rahatarkuse edasiandmisel suur,“ selgitab rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch.

2018. aastal läbi viidud PISA finantskirjaoskuse uuringu andmetel on Eesti noorte finantsteadmised igati heal tasemel. „Teadmistest aga üksi on vähe, kui see käitumisse ei jõua. Tähtis on kujundada hoiakuid ja aidata tekkida õigetel harjumustel. Siin on väga tähtis kodu ja kooli koostöö,“ ütles rahandusministeeriumi rahatarkuse spetsialist Bret Klemm. „Mida varem rahatarkust õpetama hakatakse, seda parem. Ideaalis juba lasteaias.“

Kuldpartnerile kingiti tänutäheks valgusti “Tunnustuse majakas”, mille autoriks on Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuuluva Pärnu Rääma Põhikooli õpilane Lene Jüriso. „Kuldpartner“ on tunnustus, mida jagatakse ühele üleriigiliselt olulisele Ettevõtliku Kooli võrgustiku partnerile kord aastas alates 2020. aastast.